Собствено Търсене

Трюфели

Re: Трюфели

Мнениеот lilit » Сря Юни 29, 2011 1:49 pm

y8y8y8 здравей, на какво кученце си се спрял, аз доколкото знам заехтина с трюфел е много подходящ за обучение, но знам че има значение применро ако зехтина е с бял трюфел - tuber magnatum pico, който расте предимно в Ит и рядко се среща тук, след обучението кучето търси тази миризма на белия трюфел и по- трудно се ориентирало към родните черен летен, чертен зимен и бианчето. Успех y7y7y7
lilit
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот nephelin » Сря Юни 29, 2011 2:11 pm

ами не е породисто хехе,доста е игриво и обучението маи ще е трудничко,но пук е адска сладурана хехех,в книгата съветват да го науча първо на апорт,но кутрето е на 5 месеца и въобще не го интерисува идеята само подскача насам-натам хехех,сестрами има хъски на 8 месеца е,и апортира без грижи,дори не съм сигурен че някои го е учил,но е хъски!
nephelin
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот nephelin » Сря Юни 29, 2011 2:14 pm

а за зехтина незнам от какъв трюфел е,майка ми го прати от гърция,250мл-25 евро,ма пак не мисе вярва да е белия,а и те не миришат ли всички еднакво-като чесън нещо?
nephelin
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот lilit » Сря Юни 29, 2011 3:47 pm

Не е важна породата, а да ти намери трюфелче :) аз дори четох, че уличните най- добре ги надушвали :)) а за аромата, като цяло при черните трюфели е интензивен и наситен, в някои случаи с богати нюанси от горски плодове и гъби, понякога и орехов. Вкусът в началото е много добър, с дъх на леко презрели ягоди и горски плодове, после става леко горчив, малко натоварен, но не неприятен, с лека тръпчивост., при белият - tuber magnatum който е много рядък казват, че има много богат аромат с нюанси на горски кореноплодни растения, влажна земя и печени сушени плодове. едва доловим чеснов аомат , другият бял - биянчето с който бъркат тубер магнатум има доста по- силен чеснов аромат, ама това е от дебелите книги. Не съм ги пробвала , а докато не пробваш не можеш да знаеш абсолютната истина. y7y7y7
lilit
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот uzurpator » Сря Юни 29, 2011 4:47 pm

ето това ви трябва приятели
http://www.citymarche-shop.eu/?art_id=356
успех
uzurpator
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот stiiw22 » Пет Авг 05, 2011 4:47 am

предлагам съвместна дейност
на някои с обучено куче за летен трюфел
stiiw22
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот slai55555 » Съб Сеп 17, 2011 3:52 pm

Какво по точно предлагаш?

stiiw22 написа:предлагам съвместна дейност
на някои с обучено куче за летен трюфел
slai55555
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот audiasei » Сря Дек 28, 2011 5:16 pm

Здравейте,виждам че доста се интересувате от тези трюфели.
Преди година аз също имах желанието да разбера нещо повече по тзи тема.Прочетох доста неща в интернет,обаждах се на доста хора по обяви , прегледах доста сайтове, но така и не можах да попадна на някой който да даде задоволителен отговор на моите въпроси.Тогава случайно попаднах на едно предаване на Гала "На кафе" по Нова ТВ
в което имаше интервю относно трюфелите във България.След време оспях да се свържа с човека който даваше интервюто г-н Бориславов, закупих си кученце от него и с негово съдействие превърнах една мечта в реалност.
Ако търсите някой който да ви насочи в правилната посока в това начинание ,то за мен това е човека.
Неговият сайт е; http://sites.google.com/site/truffleseurope/
Успех.
audiasei
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот audiasei » Сря Дек 28, 2011 8:17 pm

влез в този сайт и ще намериш всякаква информация за трюфелите
http://sites.google.com/site/truffleseurope/
audiasei
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот ogito555 » Сря Яну 11, 2012 7:59 pm

Здравейте, искам да поздравя г-н Бориславов за добрата реклама която си направи с предният коментар. Поне да си бяхте направили труда да измислите друг ник, погледнете само за какво става въпрос http://audiasei.blog.bg/profile.php (влезте в този сайт и ще видите сами кой стои зад името - audiasei ).
Г-н Бориславов не върви ли бизнеса с кучетата и с гъбите, че си правите сам реклама?
ogito555
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Гъби