Собствено Търсене

Трюфели

Re: Трюфели

Мнениеот Vesko Enchev » Чет Май 31, 2012 9:55 pm

Здравейте на всички,до колкото ми е извесно ако диви прасенца са похапвали трюфелчета и си намерил изровените дупки помириши пръста дали мирише на трюфел и ако е така то след дъж е възможно да има и други а не след година в най лошия случай след месец ще има. Аз съм начинаещ в този така да се каже занаят или хоби, имам куче и ако има някой който знае район и е намирал случайно трюфел а си няма куче предлагам партньорство за района.От Сливен съм.Успех на всички в търсенето.
Vesko Enchev
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pavko » Сря Юни 06, 2012 6:18 am

Vesko Enchev написа:Здравейте на всички,до колкото ми е извесно ако диви прасенца са похапвали трюфелчета и си намерил изровените дупки помириши пръста дали мирише на трюфел и ако е така то след дъж е възможно да има и други а не след година в най лошия случай след месец ще има. Аз съм начинаещ в този така да се каже занаят или хоби, имам куче и ако има някой който знае район и е намирал случайно трюфел а си няма куче предлагам партньорство за района.От Сливен съм.Успех на всички в търсенето.

Здравей,колега!
Кучето е най-малкия проблем.Купуваш или обучаваш и си готов......сега кое излиза по-евтино въпроса е спорен и според зависи.Обаче идва проблема с горите.Нямаш ли гори с трюфели,кучето ти е само домашен любимец,а кучето не работи ли ежедневно то не е трюфелджия.На мен ми костваше 2 години обикаляне за да си намеря гори.Едва сега започвам да се избивам.Горите са при теб,но иска ходене и търсене....и покрай Сливен ги има.Има дори и трюфелджии които са напред с матеряла,но едва ли ще се издадат,камо ли да ти кажат район и гора.От къде знам ли....аз съм от Ямбол.Чети за трюфелите внимателно и мисли....истината е между редовете.
Поздрави!
Аватар
pavko
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Vesko Enchev » Сря Юни 06, 2012 8:57 am

pavko написа:
Vesko Enchev написа:Здравейте на всички,до колкото ми е извесно ако диви прасенца са похапвали трюфелчета и си намерил изровените дупки помириши пръста дали мирише на трюфел и ако е така то след дъж е възможно да има и други а не след година в най лошия случай след месец ще има. Аз съм начинаещ в този така да се каже занаят или хоби, имам куче и ако има някой който знае район и е намирал случайно трюфел а си няма куче предлагам партньорство за района.От Сливен съм.Успех на всички в търсенето.

Здравей,колега!
Кучето е най-малкия проблем.Купуваш или обучаваш и си готов......сега кое излиза по-евтино въпроса е спорен и според зависи.Обаче идва проблема с горите.Нямаш ли гори с трюфели,кучето ти е само домашен любимец,а кучето не работи ли ежедневно то не е трюфелджия.На мен ми костваше 2 години обикаляне за да си намеря гори.Едва сега започвам да се избивам.Горите са при теб,но иска ходене и търсене....и покрай Сливен ги има.Има дори и трюфелджии които са напред с матеряла,но едва ли ще се издадат,камо ли да ти кажат район и гора.От къде знам ли....аз съм от Ямбол.Чети за трюфелите внимателно и мисли....истината е между редовете.
Поздрави!

Здравей колега,написах че си имам куче но наистина гора с трюфели още не съм открил но не се и отказвам да търся,просто идеята е най вече заради кучето колкото по бързо вземе да работи в гората на див е добре за него нали,защото е младо на 7 месеца.А и какво лошо има ако някой е намирал случайно трюфел а си няма куче да станем партньори за района,всеки сам си решава как да постъпи.А ти като си от Ямбол да вземем да обходим някои нови гори заедно ако си навит на компания.За мен това с трюфелите е като хоби но не се знае за по нататък.Поздрави и успехи
Vesko Enchev
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот hovercraft » Нед Авг 12, 2012 12:25 pm

Здравейте колеги!иИ аз съм нов в бранша,но мога да се похваля вече със задоволителни резултати.
Кучето ми е кръстоска 50/50 далматинец и хъски.Днес 12.08.2012 е на 67 дена и имаме намерени два трюфела,като вторият е голям.Ако някой иска да види намереното SKYPE:ELECTROHIDRAULIC
Поздрави
hovercraft
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Yane » Пет Авг 17, 2012 1:10 pm

който има въпроси относно трюфелите нека пита...
Yane
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот .Рафи. » Пон Сеп 10, 2012 10:21 am

Здравейте
:) Едвам ме нави да питам.
От известно време един приятел планинар ми "пълни главата с трюфели". Имам кокерче на 1г и 3 м което всяка седмица със съпругата ми водим с нас в планината -Рилските езера ,Паничище ,Малъовица, Рибните и тн.Та моя приятел иска да го обучава за лов на трюфели.
В Събота попрочетох малко за трюфелите и :shock: мале мила! ??123 Струва си да се опита . Опитах в неделя 7ъ;ШП 87:"Y 12ytw5 - тц...нищо . Или моя сладък пумияр Рафи не става за нищо или трябва обучение или просто беше адски сухо ,за да има някъде някакви гъби.
Та искам да питам:
1. Става ли куче на тази възраст за обучение?
2.Ако става,то кой е най-оптималния (не непременно най-евтин) и същевременно ефикасен продукт за обучение?
3. Трябва ли непременно майката да е хранена с трюфели преди раждането и по време на кърменето ,за да може кучето да се обучи ?
4.При суша каквато е тази година трюфелите изчезват ли или просто се иска повече 87:"Y ?
5.Струва ли си да изкопая розите ,за да проверя дали онази грудка , която изрових напролет в градината и сметнах за луковица на цвете не е било трюфел?
хм.... адски ми прилича на снимките на трюфелите,а и сега се сещам ,че другия ми пумияр -булонката все рови из градината,макар да не ползва дупките за онова дето си мислех...Но сякаш рови само пролет ,точно когато насадим някакво цвете или кипарис.
Е ще ви бъда благодарен ,ако някой реши да пишем по темата.Да де,понятно е да няма много желание за споделяне на подобни въпроси свързани с пари .Но пък прочетох ,че това черно злато доста го имало в България.
Оххх..добре ,че онези дет опустошиха гората,гъбите,чая и тн. не знаят да четат. y2y2y2
.Рафи.
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот .Рафи. » Вто Сеп 11, 2012 9:33 am

Здравейте!
Четох още и установих ,че не е нужно непременно кучето да е закърмено с трюфели.Сега остава да се уредя с няколко грудки.
Ако някой е склонен да ми изпрати по куриер с наложен платеж няколко броя....3 да речем и да си ги премери и да се разберем за цената (надявам се да е по-ниска от тази в сайтовете за продажба на трюфели) Та ако получа няколко броя ,започвам да уча лорд Рафи.Хайде момчета ,не се стискайте ,дайте оферти.МОЛЯ!
.Рафи.
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pavko » Сря Сеп 12, 2012 6:44 am

.Рафи. написа:Здравейте!
Четох още и установих ,че не е нужно непременно кучето да е закърмено с трюфели.Сега остава да се уредя с няколко грудки.
Ако някой е склонен да ми изпрати по куриер с наложен платеж няколко броя....3 да речем и да си ги премери и да се разберем за цената (надявам се да е по-ниска от тази в сайтовете за продажба на трюфели) Та ако получа няколко броя ,започвам да уча лорд Рафи.Хайде момчета ,не се стискайте ,дайте оферти.МОЛЯ!

Едва ли някой ще ти продаде под пазарната цена...особенно в момента,а с 3 трюфелчета няма как да направиш лорд Рафи ловец на трюфели.
Аватар
pavko
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот .Рафи. » Чет Сеп 13, 2012 1:55 pm

Здравейте!
Под коя пазарна цена?
Изкупната или в маркетите?
Имах предвид малко над изкупната .Няма намерение да ощетявам човека,но вс знаем ,че цената в маркета е значително по-висока!.
А искам 3 ,защото не знам колко мога да ги съхранявам....после още 3...и пак ..ако трябва до колкото трябва
скайп-
crusader__1
с 2 долни черти преди 1
.Рафи.
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pavko » Чет Сеп 13, 2012 10:19 pm

.Рафи. написа:Здравейте!
Под коя пазарна цена?
Изкупната или в маркетите?
Имах предвид малко над изкупната .Няма намерение да ощетявам човека,но вс знаем ,че цената в маркета е значително по-висока!.
А искам 3 ,защото не знам колко мога да ги съхранявам....после още 3...и пак ..ако трябва до колкото трябва
скайп-
crusader__1
с 2 долни черти преди 1

Вмомента изкупната цена е 320лв. за килограм на смесеното...
Аватар
pavko
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Гъби