Собствено Търсене

Трюфели

Re: Трюфели

Мнениеот nenchev91 » Пет Апр 15, 2016 12:08 pm

Трудно си е да обучиш куче,но не е невъзможно. Имам бретон шпаньол на година и три месеца но обучено го купих. То пък от друга страна обучено обучено,но пък му трябва време да свикне с теб.. Който се е захванал с това знае,че търсенето на места си е жива надпревара :D За тези които искат да си обучат кучето по лесно, потърсете човек който има обучено куче.. То гледа какво прави другото куче и как получава награда за това и иска и то. Ще кажете кучето не е умно :D такива дяволи са понякога,че вържеш ли му се ще го изтървеш.. Пък за този занаят с трюфелите едва ли ще го има още дълго време в България.. преди 2 дни си изкарах разрешително за определи области заради глобите от горските които правят,щото мислят да ограничават да се влиза в горите,по скоро заради частните гори.. в счетоводството като плащах видях 6000 души регистрирани трюфелджии и това беше в рамките на 1 2 седмици :D :D :D Освен това трюфелите ще изчезнат заради алчността на повечето хора, с копането което правят и развалят местата.
За тези които почват аз не съм го правил лично ,но съм чувал че им слагат каишки с ток,за да може от малко да не се влияе от птици и т.н , да знае че тръгне ли да гони нещо ще има болка. Освен това гладат е от първите правила то и това е основата на всичката работа на кучето. Не се стремете да го учите да ви ги носи,защото моето го научих и понякога трюфел от 150 до 200 грамата ми го гризва и му пада качеството веднага.. стремете се 50 на 50 все пак и вие бягате зад него!
Успех на всички и попаднете ли на място си го пазете за себе си! ;)
nenchev91
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Предишна

Назад към Гъби