Собствено Търсене

купувам копанка ( леген за промиване )

Re: купувам копанка ( леген за промиване )

Мнениеот lazar68 » Пет Фев 10, 2012 8:33 pm

r.petkov написа:Да издълбаеш копанка си е жива разправия,затова трябва да се избере подходящ материал, а това е червената върба .Аз лично не съм привърженик на такъв инвентар защото е капризен –тежка е ,забравиш я на слънце и се напука, изпуснеш я, настъпиш я и може да се счупи.Аз работя с инвентар от неръждавейка,като я мина с киселина става тъмно сива, мие добре леко не се усеща ,хвърляш я риташ я –пак си е здрава, но все пак всичко си е въпрос на вкус и всеки си решава сам.

Румене здравей,
искам да те попитам с каква киселина може да се премахне блясъка на неръждавейката ? y8y8y8
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот r.petkov » Пет Фев 10, 2012 11:11 pm

main-au написа:
r.petkov написа:Да издълбаеш копанка си е жива разправия,затова трябва да се избере подходящ материал, а това е червената върба .Аз лично не съм привърженик на такъв инвентар защото е капризен –тежка е ,забравиш я на слънце и се напука, изпуснеш я, настъпиш я и може да се счупи.Аз работя с инвентар от неръждавейка,като я мина с киселина става тъмно сива, мие добре леко не се усеща ,хвърляш я риташ я –пак си е здрава, но все пак всичко си е въпрос на вкус и всеки си решава сам.

Румене здравей,
искам да те попитам с каква киселина може да се премахне блясъка на неръждавейката ? y8y8y8

С ферихлорид, но трябва да е концентриран , обезмаслява се самия съд– става добре с винервайс и гъба , хлорида е добре да е загрят около 30–40 гр. , но да не е по малко от20 гр. Като напълниш самия съд /легенчето/ за 4–5 мин. става тъмно сив окисен слой , на него добре се вижда и магнетита и златинките, не че е най доброто но поне е здраво и леко и не са скъпи.Намират се легенчета от нер. с много добри форми но трябва да се търсят в подходящи магазини и дори на вторични.Ти си намери подходяща форма , аз работя с хлорид ще ти я оксидирам.
Аватар
r.petkov
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот lazar68 » Пет Фев 10, 2012 11:24 pm

Румене, благодаря !
Наскоро гледах много удобни купи ( или малки легени) от алпака в един магазин " Всичко по лев"
и ми се стори много удобен за промиване ,но се отказах точно заради блясъка на легенчето , ако се сдобия с него ще те потърся y8y8y8 gt37e42 .
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот rusen pd » Съб Фев 11, 2012 7:01 pm

абе онзи ден си купих три легенчета със добра форма от неръждавейка на фирмата 555 50 см 38 см и 30 см надрасках ги със шкурка да не хлъзгат ама тая киселина откъде да я намеря в Пловдив бе колега кажи че май ще трябва да боядисвам
rusen pd
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот r.petkov » Нед Фев 12, 2012 9:50 pm

rusen pd написа:абе онзи ден си купих три легенчета със добра форма от неръждавейка на фирмата 555 50 см 38 см и 30 см надрасках ги със шкурка да не хлъзгат ама тая киселина откъде да я намеря в Пловдив бе колега кажи че май ще трябва да боядисвам

Цинкографиите я ползват, също където правят печатни платки работят с ф. хлорид, в Пловдив със сигурност има ,трябва да се поинтересуваш къде се намират.
Аватар
r.petkov

Мнениеот kotrabak » Съб Фев 18, 2012 8:39 am

Провери тук:
РАЙ-ХИМ ПРОДУКТ
Пловдив, ул. Хр.Дюкмеджиев 6
032/626 026 ‎ кв.Капана
Ако завиждаш на чуждото щастие,никога няма да имаш свое
0899604040
kotrabak
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Balkan » Пон Фев 20, 2012 5:57 pm

Само да спомена за дървените копанки . Друг перфектен материал е махагонът- не гние във вода , здрав е / по здрав от върбата / и има малки финни каналчета във структурата си , колкото и да го шлайфаш става леко грапав . По татово време можеше да се намерят добри парчета , дебели имам предвид/ от капаците във заводите за фурнир/ , сега не съм сигурен. Но е добър материал за дървена копанка .
Аватар
Balkan
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот rumkos85 » Пон Фев 20, 2012 9:03 pm

От тук може да се закупи FeCl3
http://constructor.bg/shop/product_info ... s_id=11940
rumkos85
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот докторот » Пет Мар 02, 2012 9:33 pm

незнам за копанките тип направи си сам но някакси не ме влече към тях и си възкупих fisher а иначе в ebay има най различни само да ти се чака доставката продават се и единични бройки
Аватар
докторот
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот tigerman » Нед Мар 25, 2012 2:01 am

За промиване става и с каросерийката на детско камионче,от онези старите ,които познаваме от от 70те-80те години... има и зелени!
Когато достигнеш върха,продължи нагоре!
Аватар
tigerman
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Начини и пособия за промиване на речно злато