Собствено Търсене

Пособия за промиване на речно злато

Re: Пособия за промиване на речно злато

Мнениеот r.petkov » Чет Яну 16, 2014 10:13 pm

Камене, винаги остава по нещо след драгата ако пресевното не го изпусне през промивното гледа да се измъкне – и то търси да отърве кожата. Иаз съм прекарвал втори път отработен и съм намирал но си трая защото не е в такова количество та да ми плаши окото .Няма как да го хванем всичкото , връщаме и по малко да има за разплод.
Последна промяна r.petkov на Пет Яну 17, 2014 10:47 pm, променена общо 1 път
Аватар
r.petkov
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот daneto00 » Пет Яну 17, 2014 9:40 pm

Според мене няма уреди които да не изпускат въпроса е да е възможно най малко
Последна промяна daneto00 на Съб Яну 18, 2014 9:19 am, променена общо 1 път
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
daneto00
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Balkan » Пон Яну 27, 2014 9:53 pm

r.petkov написа:Здравейте, рано или късно нещата си идват на мястото , стига човек да не се откаже преждевременно.Пособията за промиване са много и от различно естество нещо като ножа – има ножове за порцеланови чинии , за хляб , ловджийски , касапски и др. – всичките са ножове но се използват при различни обстоятелства и ако са добре направени си вършат работата . Относно тромела или подобни системи с въртящо пресевно нямам практически опит , преди 5год. видях този на колегата Оникс, много добра и сериозна изработка , която изисква и допълнителна техника като транспорт и др., заинтригува ме но прецених че в умален вариант не си струва да го правя.Като пресевно въртящия барабан може би е добър вариант за леко глинеста почва , но за глина – това го забравете.Има опция при по специална изработка , но там процеса е много бавен и рядко ще намери приложение.За нашите условия основно си остава инжектора и драгата умишлено ги подреждам така по мое мнение– от значението им.Няма как да работиш успешно ако нямаш подходящо оборудване , различните терени изискват различен подход за работа.Аз имам комбинирана драга която е сносно направена и става за всичко , но не навсякъде е рентабилно да работя с нея, ако хвърлям на ръка някъде от надзаливната и на удобно място няма грешка , но ако съм в дупката и да изнасям материала нещата стават други.А и има места в които на ръка просто не може да се работи – много камък , малко баластра – лопатата не върши работа. На такива места работя с улей за инжектор , което лично за мене е добро решение.По мое мнение както и да се погледнат нещата за нашите условия най доброто решение си остава инжектора и то по много причини.Ако работиш на ръка отпадъчния материал остава в близост до отработвания участък и пречи , идва момент в който може да се наложи да го прехвърляш.С инжектора го изнасяш на 5м.и се работи по свободно и най важно че може да работиш навсякъде . Но и при тях трябва да си наясно какво ще правиш , има места където 3" инжектори са безсмислени , и места където с 1" инжектор е същото.

Както винаги си прав и казваш важните неща бачо Румене . y7y7y7
Аватар
Balkan
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот lovecanakristali » Сря Май 06, 2015 7:35 pm

MOJE LI NQKOI DAMI KAJE KAK SE PRETOPQVA ZLATOTO y7y7y7
lovecanakristali
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Предишна