Собствено Търсене

Пособия за промиване на речно злато

Re: Пособия за промиване на речно злато

Мнениеот haifisch » Вто Яну 14, 2014 1:04 pm

ktamen написа:Ако наистина те интересува свържи се с мен на лични и ще отидем заедно на реката да тестваме моя тромел. После пишеш на Андрей и тестваш и неговите пособия. И си преценяш сам кое е по-добро. Директно сравнение между моите и неговите явно няма да има никога, защото Андрей не е съгласен.
Поне засега аз не продавам тромели, ако поискаш да си купиш от мен вероятно ще трябва да изчакаш да го направя. И сега имам един излишен тромел, но той има доста недостатъци и не бих го препоръчал особено.
Ако искаш сам да си направиш бих ти съдействал доколкото мога.
Имам сериозно намерение в близко бъдеще да започна да продавам тромели. Затова този ми пост може да се тълкува като скрита реклама. Ако модераторите преценят, че е така не бих възразил, ако го изтрият.

Аз съм изкарал три хубави години в Ямбол. Нищо не ми пречи и да отскоча до там :))) Що се отнася до тромела, интересувам се от чисто любопитство. Искам да знам какво може или не. Повече няма да се намесвам, ще ви чета. 222
Не харесвам всички и не държа всички да ме харесват!
https://www.youtube.com/watch?v=h-q3jKqpn_Q
Аватар
haifisch
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот ktamen » Вто Яну 14, 2014 1:27 pm

Ако решиш ти да идваш ще те водя към Котел, Странджа или някъде другаде. Ямбол е сред равнина и няма дерета, в Тунджа има само ситен пясък (и той е златоносен, но с нищожна концентрация) и за ситен пясък пресяването е излишно и тромел значи също не е нужен.
В моя тромел просто мяташ с лопатата колкото можеш, камъните не трябва да са над 15см защото може да се наложи побутване с лопатата да влязат в барабана, а и при напускането на барабана може да се заклещят. На едната снимка от 28 страница се виждат коренчета омотани около оста на моторчето - малко коренчета не пречат, но аз мятам всичко вътре и там често се образува голяма топка, която трябва да се чисти на 50 - 100 лопати. Купчината камъни на изхода расте доста бързо (тромела гълта лопатите по-бързо от драга, освен това в лопатата се допускат много по-големи камъни) и или трябва да се пръскат или да се мести целия тромел. В зависимост колко копая и колко място има за камъните местене за един ден работа се налага най-често защото петното се е изчерпало, а не защото купчината камъни е затапила изхода. Това всъщност зависи само от дължината на краката, според мен най-удобно е когато ръба на коша е на около 80см. Самия тромел с всичко тежи около 10- 15кг и се носи удобно като куфарче. Но трябва да се носят и сума ти легени, кофи, кирка, лопата и пр. - Цял катун.
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Яну 14, 2014 5:02 pm

repata написа:Андреи. Камен е един заядливец,не му обръщаи внимание,тои не разбира.Аз се позаинтересувах и установих че си прав.Намерих в едно дере надпис на древногръцка колона на която пишеше:
"Κατά το έτος 225 π.Χ. Κόλεφ & Co έδωσε Barragan Kaputis ιερό ιερέας μας μαγικό κύπελλο "Χρυσή χρώματα" με το οποίο τραβά καθημερινά δύο γραμμάρια καθαρού χρυσού......."
Закарах я на професор Неделчев,мои приятел и я преведе надписа гласеше:
"В лето господне 225 преди христос Колев и Ко подари на Бараго Капутис нашия свещен жрец вълшебния леген "голден бои" със които ние всеки ден вадихме по два грама чисто злато"
Така че мисля че Камен си няма никво понятие за какво иде реч и от твоите творения.
Разбира се,имаш си вече такъв голям форум,с цяла асоциация барабар,където всеки прясно зарибен ще те чете с виснало чене,и език развит като персииска пътека,а очи опулени и големи като дясната топка на Кашалот .Не мога да разбера що не си пишеш там,ами си седнал да обесняваш на тук присъстващите невежи които не могат да оценят труда ти и Гения които те е обладал в тази свера само в рамките на има няма 9 месеца!
Аз лично се прекланям и ценя всяка гевгир тава,всеки чапаев,всеки сепаратор,било центробежен леген или въртяща се тръбовидна тръба излезнали изпод златните ти ръце. r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43 r54wt43

П.С
Пропуснах да кажа че съм и голям Комплексар за което се извинявам.Просто да се извиня за пропуска.

Напротив! Много си готин и си ми симпатичен! Абе имаш си чар. y7y7y7Е малко опасен , но за жените 222 .
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Яну 14, 2014 5:12 pm

Не коментирам моите машинерии а именно начина на сепариране и обогатяване чрез тромел. Наистина защитавам моите виждания по казуса, но не не го налагам, защото един сепаратор може да е комбинация както моите разработки, но може и да е отделен на няколко етапа, като измиване и грубо пресяване, после обогатяване и накрая финно сепариране на магнетира и златото. Естествено че етапния начин е по-добър, но по-дълъг и с много техника и енергия, която често не се изплаща като труд или не е рентабилна от финансова гледна точка.Начините ги има с доста теми и раздели...от леген до багери.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ktamen » Вто Яну 14, 2014 5:40 pm

GOLDENBOY 13 написа: Естествено че етапния начин е по-добър

Доживях най-после и Андрей да признае, че моя начин е по-добър, остава да напише и че някакси съм успял да се справя с много по-малко енергия и килограми от него, въпреки, че както той е написал моята технология изисква:
GOLDENBOY 13 написа: много техника и енергия

y7y7y7
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот repata » Вто Яну 14, 2014 5:55 pm

12ytw5
Последна промяна repata на Пет Яну 17, 2014 3:08 pm, променена общо 2 пъти
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот Balkan » Вто Яну 14, 2014 5:57 pm

Лелее , тука некакви големи спорове са се заформили , ма като не влизам често е те така , не съм в час . Кой твърди че само с тромел се работи в глината ? Сега остава и тромели да помъкнем по деретата :))) Смукалката ми я разбива , гълта , нагнетява и докато стигне до коритото 98 процента от глината е като боза . И на метър просечна докато се изтъркаля се сещата какво става . Я не си усложнявайте живота 222

п.п. Днес съм утепал половин кубик фалшива подложка . Това хвърлиш ли го на лопата във тромела , просто ще си излезе цяло , със особена форма , като скулптура на Пикасо ;)
Аватар
Balkan
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот repata » Вто Яну 14, 2014 6:07 pm

[quote="Balkan"] Смукалката ми я разбива , гълта

Ето за това ги уважавам смукалките..... y2y2y2
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata

Мнениеот Balkan » Вто Яну 14, 2014 6:35 pm

;) Именно Ице , именно затова трябва да се уважават . Не като некъв тромел , само мое да върти y2y2y2
Аватар
Balkan
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Яну 14, 2014 6:55 pm

repata написа:Има едно детенце от Бургас.Доколкото разбрах Инвалид е,трудно подвижен.Маиката ми се обади че следяло всичко по форумите и било запалено,и иска да купи Улеи.Тези дни я чакам да ми се обади, ще му подаря един улеи в момента го правят ,трябва ми и комплект 1 шишенце +1 за засмукване,+ 1 ...Легенче да го наречем към улея! Изпрати ми ги на следния адрес разбира се ако решиш:
Б-с Еконт Зорница: Христо Иванов,и тела го имаш.Ще ти ги платя с наложен платеж!

Относно останалото,чувствата....и аз те обичам приятелю.Искам някои ден да кацнеш на земята да се видим и да пием по 1 бира: 222

П.С
Изпрати онзи дето вади по 2 грама.Защото големия незнам дали ще може да му послужи.Дете е.Пак казвам ако разбира се решиш да изпратиш!

Е.....разбира се че ще ти изпратя и то безплатно за моя сметка куриера. Всъщност събирам деца в момента и ще организирам курс "Млад златотърсач". Защо не организираш и ти в Бургас и после може и в Пловдив някой и в София също.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

ПредишнаСледваща

Назад към Начини и пособия за промиване на речно злато