Собствено Търсене

Ада Тепе до Крумовград

Мнениеот OPAL » Пон Юни 30, 2014 12:30 am

.... Няма обръщение, нарочно го пропускам и аз , защото и при теб липса, но за къде бързаш, ..
.. да ме "оплюеш.. " :) ???
==============================

Да ,пиша и глупости, искаш ли да ти извадя мнения и за Мъти Вир
от МОИ колеги тук в този форум..?. Не само пиша, но и чета, а.. къде ходя и кога,
това си е лично моя работа.. ?
...
Нямало огради,но ще има.../ ако го допуснем.. / , Нали си запознат с взривните работи
когато се вади златоносна руда от хълм ? ! Ако можеш, уреди да отидем, там на хълма Ада тепе
с чукче и секач, и между дупките на сондите които образуват карета 50м Х 50 м. да си изчукаме
някое златоносно камъче.. ;) Ще има цял рейс желаещи, а и повече... !
А това твойто за турците, и другите теми, защо не ми отговори... ?
...
А 80 % - та , гласували че България се ограбва от концесиите.. , в Инвестор БГ ,където
темата не съм я пуснал аз или някой враг на канадци и българи.! Какво мислиш .. ?
..
Хайде, направи си една темичка, няма аз да ти измислям заглавието, макар че мога !
Там си публикувай мненията за чистия златодобив във Финландия и евентуално в
България.. ! И Като стигнеш ...хиляди посещения,ако си прав, ... ще си пишем пак !
Няма да ти преча, или да те анатемосвам както ти мен тук, , но моля, акцента е не колко
чисти са те. там с техн, ;) и че тук ще е така, евентуално :) .. А колко ни плащат? !
Излиза че едно голямо нищо, и за това се водят , и ще се водят дела, ... не от мен !
..
Сега сме 2014 год. а договорите все още се крият !
ЗАЩО ? Защо,... ако всичко е наред? Защо не се спази
и закона който гласи ... " До две седмици от приемането на концесията на заседанието на МС
същия трябва да бъде публикуван в " Държавен вестник и"Интернет .. !
С диалога с теб съм до тук.. и разбира се нищо лично, така ги възприемаш нещата, аз по друг начин ! Не приемам злобно-заядлив тон ! Повтарям, направи син темичка, там ме "разбивай ",
задавай и приемай въпроси , ако искаш...
666
И не аз, а ти ако искаш си махни ръцете от клавиатурата, защото вместо да помагаш на "Дънди ",
или на идеята за добив на богатствата ни срещу 0, 75 %и малко повече печалба,/ извинявай ако греша
че защитаваш нейните позиции ! /,...става точно обратното.. ! Няма да те харесат, както и мен.. по
разбираеми причини.. !

Тук с теб, има диалог,/..макар и на много ниско. "почти незабележимо ниво " .. който нейната пропаганда успешно избягва вече много години ... .!

Тя, ДПМ, доказано , търси подкрепа и я намира на доста по високо ниво, ...и издигнати личности
в иреархията.. !
И има доста голям опит как да се справя с оказвана съпротива в Колониалните държави по света ! Ние определено не правим изключение.. Слабички сме, за първи път ни се случва, но какво, да си мълчим,.. ? Да не пишем, протестираме, и чрез съда да не искаме спазване на законите,които ако искаш са същите като в ЕС !
Така че забрави личното обръщение... Там в твоята тема пиши Опал мисли така, но не е прав,
защото и т.н. и т.н. Времето ще покаже кой крив, кой прав...! Искрено ти желая да си прав, и ако издействаш поне 30%, които можеха сега да са реалност,.. е няма да съм доволен,... пръв ще те поздравя !
И не сам... не сам... ! :grin:
====
y8y8y8
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Ада Тепе до Крумовград

Мнениеот OPAL » Пон Юни 30, 2014 1:57 am

......
Колкото до Ада Тепе, и хълмовете които изброяваш... Да ще отида там , когато му дойде времето,
/чувал ли си за " Живот за Крумовград ? / и разбира се ,не сам...!
5000 души бяха против златодобива там, доказали го с подписите си... водеше се и дознание... . !
y7y7y7
" Ада Тепе-то " и другите хълмове,ако съм там, не мога да си ги сложа на гърба ,и да кажа на хората :
" ЕТО ВРЪЩАМЕ ВИ ИСТОРИЧЕСКИТЕ ХЪЛМОВЕ, ТЕ БЯХА, И СЕГА СА ОТНОВО ВАШИ .. !
Нито пък на любителите... !

Хората, българите ,ще решат дали да ги подаряват или не ...
Защото никой не ги е питал на времето, а скришничко, така "под масата.. "!
Това не е популизъм, това е интерес, имаме богатство , и то трябва да
в максимална полза за Обществото.. !
Ако се извадят всички мнения , дискусии и протести от Мрежата, ще са стотици
хиляди страници за годините на прехода.. ! В тях и писмата до Държавни
Институции вкл МС и Др., Гл.Прокурор , до институции и комисии в ЕС, ... и др.
не ми се пише цяла нощ... !
/ Има ги в Мрежата и в архивите на съответните деловодства. .. !

Природните богатства, НАШИТЕ ТАКИВА, ... Има определено ......как да го кажа в най--" мека форма..".;) Страхотен дефицит...и никаква грижа за хората и природата.. И това е доказано и от редица международни експерти, американски специалисти и др.
Ако, и като си ги вземем обратно ,/ дай Боже ! / ...Цялото общество , НАШАТА АКАДЕМИЧНА ОБЩЕСТВЕНОСТ, ДОКАЗАЛИ СЕ ЧЕСТНИ ПОЛИТИЦИ ,ИКОНОМИСТИ И ДР .ще решават кой ще ги експлоатира и
колко ще влезе в Общия бюджет !
- Определено този колониален процент не е за България ! Смея да се надявам, че въпреки "железните " договори подписани при ... обстоятелстава, има институции тук, които в крайна сметка ще финализират усилията си , и ще решат този сложен "казус" , в полза на всички нас !
Фирмата през 2008 щеше да съди България / виж медиите, преса от този период/ отказа се, имаше
обещания за по-висок процент, Държавно участие, 35 млн $ в Сребърния фонд,, НО НИЩО НЕ СЕ ИЗПЪЛНИ ! Единствения успех бе че "приспаха " съпротивата и броженията на редица НПО и ЕКО организации ,с обещания.... които в повечто случаи и до ден днешен угодно заобикалят всичко свързано със златодобив и екология тук///не всички разбира се, и за радост ! ...///
Нямам ли право да попитам и аз всички заинтересовани, след като вече не сме пренрбрежително малко .. ? Защо, и кой е виновен...?
Днес по телевизията...,Интервю с бивш М-р Председател на България " Цитат :- "ХХХХ, ХХХХ, ХХХХ , да напуснат страната , и повече да не се връщат тук ! "
Какво нямам ли право да мисля като нея , и да не го кажа тук, за някои ,ако са го пропуснали ?!
Става въпрос за Национално богатство за милиарди $ , с които живота и бита ни, здраве и т. н. ще са на една йота по-добри ! Ясно, много повече парички ни трябват..и не само това, но след като доказано сме "на дъното ", да правим подаръци и политически" плонжове " ?
Взеха ни Челопеч... И сега искат да сложат ръка за 30 години на Родопите.. !Не е само "Хан Крум "
Какво стана там със "Селския туризъм " , Със Защитените зони ,които не са на Луната .. ;) Дайте картите да видим дали тези хълмове, Ада Тепе, Скалк, Сумак, Къклица и ... които ще взривяват , не са ли в
" НАТУРА 2000 " ?

y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6

Ей сега ми светна защо толкова много пиша.. :grin: :grin: :grin: . Просто не искам да съм от тези, които са на колене..! Имам си достойнство и ще се боря за него,със своя глас, ако ще и с клавиатурата, ;) ... Наложи ли се...., също !

y7y7y7
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Пон Юни 30, 2014 2:11 am

Личен архив.. Красив хълм с нашето знаме Българско !
at.jpg
at.jpg (56.43 KiB) Прегледано 6250 пъти

Много са, но нито един не искаме да бъде унищожен !
y7y7y7
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Сря Юли 16, 2014 11:19 am

Млади български специалисти наскоро се оплакваха по ТВ канал, че са излъгани,
и няма работа за тях.. ! Съжалявам , нямам проканадско и прочуждо настроение губя желание да
показвам факти , констатации и мое мнение.. ! Добре че има, ама вече много българи, които мислят еднакво ! Заблудени или не, времето ще покаже !
С най-добри приятелски чувства към Всички !
Който може, да погледне във Фейсбук...
y7y7y7
ЕДИН БЪЛГАРИН САМ СРЕЩУ ДЪРЖАВАТА?
18 юни 2014 г. в 09:30 - 12 септември 2014 г. в 15:30
Пет поредни дела печели народът срещу администрацията на държавата. (Има ли държава?) Четирима различни съдии в Административния съд София-град решиха, че правителството няма право да крие договорите за най-големите златни концесии. Правителството отказа на над 800 българи да извади на светло договорите за 6 концесии за метални подземни богатства - основно злато, мед, сребро. В извличаната руда има още над 40 безценни метала - концесионерите могат да ги извличат ако поискат, без стотинка да платят на народа, защото никой не ги контролира, нито изисква от тях да плащат... Всеки, който иска да помогне, да пише на info@zazemiata.com Или да види как тук: http://zazemiata.com/zlatoto-na-bulgaria/ Победни дела: Димо Карабоюков - Хасково Роман Кендеров - София (спечелени 2 дела) Милко Болградов - Ямбол Павлина Карабоюкова-Хасково Предстоящи дела на граждани срещу Министерски съвет: Септември. Стефан Марков от Павликени съди държавата, задето крие договорите за златните концесии. Административен съд София-град. 22-ри съдебен състав. 18-ти септември. Стефан Стойков от София съди държавата, задето крие договорите за златните концесии. 14 ч., Административен съд София-град. 40-ти съдебен състав. 24-ти септември. Андрей Едрев от Бургас съди държавата, задето крие договорите за златните концесии. 14 ч. Административен съд София-град. 26-ти съдебен състав. 29-ти септември. Константин Кисимов от София съди държавата, задето крие договорите за златните концесии. 09,30 ч., Административен съд София-град. 23-ти съдебен състав. 30-ти септември. Виктор Иванов от София съди държавата, задето крие договорите за златните концесии. 14 ч., Административен съд София-град. 34-ти съдебен състав. 3-ти ноември. Евгени Попов от София съди държавата, задето крие договорите за златните концесии. 13,30 ч., Административен съд София-град. 24-ти съдебен състав. Ноември. Ангел Рабухчиев от Панагюрище съди държавата, задето крие договорите за златните концесии. Административен съд София-град. И още предстоящи дела на български граждани по отказа на Министерски съвет да покаже концесионните договори за националните подземни богатства. ДЕЛА, ЧАКАЩИ РЕШЕНИЕТО НА СЪДА: Красимир Коцинов, София. Антон Рачев, София. Сърнела Воденичарова, София. Славка Динева, Кърджали. Колкото повече от нас дойдат на заседанията, толкова по-ясно става за съдиите, че тези българи не са сами. ХРОНОЛОГИЯ НА СЪБИТИЯТА (в обратен ред) Юни - народът има вече 4 победи в съда срещу Министерския съвет и Министерството на икономиката, които отказват да покажат договорите. Месец юни 2014 г. - дела на още 8 българи. Месец май 2014 г. - начало на делата. Към края на май четирима българи се изправиха в съда срещу държавата. С искане за справедливост. На всяко заседание граждани препълват залите. 1-20-ти април 2014 г. Десетки българи обжалват в Административния съд отказа на Министерския съвет да покаже договорите за златните концесии. Продължават да се присъединяват и още граждани след 20-ти април. 14-ти март 2014 г. ПОБЕДА! Административният съд реши в полза на българското общество! Министерство на икономиката трябва да разкрие информацията за концесиите. Министерството обжалва решението пред Върховния административен съд. Следете събитието! http://domino.admincourtsofia.bg/BCAP/A ... 355D34.pdf 6-15 март 2014 г. Над 700 българи поискаха от Министерския съвет да покаже договорите за златните концесии. Правителството отказа на 700 българи! Следващата стъпка: обжалване в Административния съд на отказите. Всеки, който иска да продължи докрай и да съди Министерския съвет, да пише на info@zazemiata.com. 27-ми февруари 2014 г. От 15 години четири частни фирми раздират недрата на Родината, добиват неограничени количества скъпоценна руда и я изнасят, почти без остатък за нас българите. Безчинствата на тези компании навлязоха и в последното убежище на българската природа - защитените земи на "Натура 2000". С БЛАГОСЛОВИЯТА И СЪДЕЙСТВИЕТО НА ДЪРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ (всички правителства за последните 15 години). Роман Кендеров реши да съди държавата, в лицето на Министерството на икономиката и енергетиката, задето вече 8 месеца отказва да даде информация за съдържанието на договорите с тези 4 фирми, разорителки на България: "Дънди прешъс металс" "Асарел Медет" "Елаците Мед" "Аурубис България" Министерството казва: "Няма достатъчен обществен интерес, за да разкрием договорите с нашите партньори". Казва го, въпреки че множество смели българи вече 4 години застават редовно пред Министерството в знак на гневно несъгласие с безкрайната несправедливост спрямо българския народ и българската природа. Искат отговори, получават мълчание. Злато, сребро, мед и 46 други метала, сред които и безценният германий (700 г на тон по данни на доц. Васил Атанасов от Минно-геоложкия университет), изнасят тези 4 компании с тонове всяка година. За нас българите остават огризки. 1,5% концесионна такса. 1,5% от какво? От добива, който компаниите решат да обявят. Никой не ги проверява колко и какво добиват. От 15 години! Дванадесет хиляди килограма сребро годишно добива само една от тези компании - "Дънди прешъс металс". Изнася ги без в България да остава нито стотинка. Среброто някак се изплъзва от договорките... МОЖЕШ ЛИ ДА СИ ПРЕДСТАВИШ КАКВО БИ БИЛО, АКО ТЕЗИ БОГАТСТВА ОСТАВАХА ЗА ТЕБ, МЕН, НАС - ОБИКНОВЕНИТЕ БЪЛГАРИ? КАКВО БИ БИЛО, АКО ТИ ИМАШЕ СПРАВЕДЛИВИЯ СИ ДЯЛ ОТ ТЕЗИ ПО ПРАВО ТВОИ БОГАТСТВА? БОГАТСТВАТА НА ТВОЯТА РОДИНА! Ако си възмутен, направи нещо - измисли какво. Ако не си съгласен, не се оправдавай, че имаш работа. Ако ти трепва, направи си изводите бързо и спри да се криеш страхливо зад ангажименти и безразличие. Твоите ангажименти са маловажни пред бъдещето на децата ти. България е бъдещето на децата ти. Нямат друга Родина. Родината сега се нуждае от защита. Родината иска да бъде твой красив и сигурен дом, а не чужда клоака и разбойническа пещера. КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ Чл. 15. Република България осигурява опазването и възпроизводството на околната среда, поддържането и разнообразието на живата природа и разумното използване на природните богатства и ресурсите на страната. Чл. 18. (1) Подземните богатства, крайбрежната плажна ивица, републиканските пътища, както и водите, горите и парковете с национално значение, природните и археологическите резервати, определени със закон, са изключителна държавна собственост.
Административен Съд София-Град, ул.Георг Вашингтон 17 (зад Халите))
Hosted by Сърнела Воденичарова
/ КОПИРАН ТЕКСТ .. /
y3y3y3
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот macom » Сря Юли 16, 2014 10:27 pm

Добре де ама ти какво предлагаш ? Използваш някакви странни непознати нам думи като, ""ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ"" , ""СПРАВЕДЛИВОСТ"" отдавна лишени от определение и съдържание изгубили се в мъглата на 25годишния преход.Мястото им е заето от ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ,ДАЛАВЕРИ,ЗЕМИ,ДЮНИ,ПЛАЖОВЕ и тн.Държавата ни е частна ние простосмъртните сме само инвентар собственост на феодалите,който нямат 100 милиона за болниците но с охота дават 3 милиарда за да спасят на някои банката.Е те това ако е държава....?
Аватар
macom
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот vested » Чет Юли 17, 2014 10:27 pm

Честито на всички българи!

http://bradva.bg/bg/article/article-15132#.U8gxE_mSxkl

Явно някои хора преди да си тръгнат от властта,бързат да се обезпечат за сметка на болшинството.
Всичко е прах в очите..........
vested
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот goturbas » Пет Юли 18, 2014 4:11 pm

"Кучето си лае, керванът си върви... 444 :evil:
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Чет Юли 24, 2014 1:01 pm

Мите, много "кучета се разлаяха , и колкото по-голям шум../лай / се вдигне,
толкова е по-голяма в вероятността хълмовете около Крумовград да не бъдат
взривявани едновременно , или един по един.. ! :)
Имаше мнение... Ако ги спрем канадците, друг ще ги вземе.. !
Не мога да погледна в бъдещето по този въпрос, но защо да рушим ,и взривяваме,
ако няма някаква голяма и основателна облага за всички нас ?
Моето желание е всичко да си остане така , както "онзи там горе го е създал " !
y7y7y7
А не да изгоним едни, и други да дойдат да се" нагушат" за наша сметка ! И една
" подмолна цел "... да отида там без да прескачм огради и да намеря две "камъчта "
със малко златце в тях !
76SYEIU
Едното ще си го сложа на бюрото, да си го гледам и да си му се радвам, а другото
ще го дам в Музея ЗХ..! :) Да му се радват Всички,на които това им е хоби...!
За сега това е само мечта, нали.. ? Но има една поговорка.
. "ВНИМАВАЙ КАКВО СИ ПОЖЕЛАВАШ, ЧЕ МОЖЕ И ДА СЕ СБЪДНЕ"
y8y8y8
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Чет Юли 24, 2014 1:31 pm

macom ,
В констатциите си напълно прав, и уважавам това че знаеш какво става, и
в какво са превърнали някои хора...! Но "не всички " .. Мен ,теб и други, които
поне пишат, и знаят къде се намират и по свой начин противодействат,.. !
Наскоро по ТВ, канал , не си спомням, един уважаван от всички адвокат, умен човек каза..
- " Най-напред проблема трябва да се установи и после да се търсят начини за неговото решаване.. !
В началото бе словото " !

И това го казва не на такива като мен, а на тези ,които мислят че няма
смисъл дори да роптаеш,недоволстваш и осъждаш по един или друг начин
действителните или натрапени дадености ! После... После идва действието..!
y6y6y6
Но да знаеш къде се намираш, да имаш широка подкрепа.. ! Ще го прегледам пак това интервю.. !
y7y7y7
П.П. С всеки изминат ден, хората които вече са станали от к-ра и са в Съдебните
зали, в търсене на информация, как са постъпили с народните богатства,има ли
корупция и злоупотреби, се увеличава ! И разбираш, това е само началото на усилията
да си върнем това което ни се полага по Конституция.. И да се пресече задкулисието,
което 15 години ни ощетява и материални и морално.. ! И най-накрая да излезем от
"кучешките колиби " ;) Ще стане, нямах но като виждам тяхната увереност.. и аз
вече я имам.. !
https://www.facebook.com/events/4302809 ... 543004519/
====
Мое лично мнение... Повечето от бедите ни идват от липса на информация ,
податливостта ни към пропаганда , и мързел да направим нещо в полза на
общите интереси.. ,и за тези които идват след нас.. ! Това да тръгнем по
света и да внасяме злато в собствената си страна , в нашите банки...
едва ли скоро ще стане.. !Поне да спрем да го раздаваме за без пари.. !
КАКВО ЛОШО ИМА В ТОВА ? Ако някой не съгласен, има пълната свобода
да го каже.. ! Тук , в тази темичка, поне сме на "наша територия "... за сега... ! :)
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот mitaskin » Сря Авг 27, 2014 9:14 pm

Компанията „Асарел-Експлорейшън“ ще вложи 1,9 млн. лева в проучване за добив на полезни изкопаеми в площ „Боримечково“. Това стана ясно днес след като правителството одобри издаването на разрешение за проучване за три години. Теренът се намира в района на общините Пазарджик, Панагюрище и Лесичово. В проучването на терена дружеството ще вложи и 120 000 лева по мероприятия за опазването на околната среда. Вследствие на предоставянето на разрешението ще бъдат създадени нови работни места и заетост на инженерно-технически персонал в общината, както и ще бъде увеличен и суровинният потенциал на страната, обясняват от правителствената пресслужба. И пак ще продължават да ни тровят по 1 или друг начин
Аватар
mitaskin
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Как да го намерим.