Собствено Търсене

Ада Тепе до Крумовград

Re: Ада Тепе до Крумовград

Мнениеот Nemesis 76 » Вто Юни 10, 2014 2:10 pm

@Slavi:

"ходове българските политици успяха да превърнат собствената си страна в донор на природни ресурси и евтина работна ръка за ЕС."

Shtoto fsi4ki tesi "Politizi" sa "Bai Ganjuvzi" /Tchorbadshi. Смъртта на Алеко Константинов е със сигурност не е случайно.И още много други добри хора.

Германия не ми пука.Повечето хора тук са още твърде богати. Много хора тук все още "заспали на парите" си.

България никога не е получил шанс от 1989 г. насам.Това е болезнено.Сега посещение на американски агенти на президента Орешарски ...и хоп

Njama "South Stream" y6y6y6

Кой има проблеми през следващата зимата? Просто тъжен.
Nemesis 76
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот OPAL » Чет Юни 12, 2014 10:29 pm

Ада Тепе е "малкият бонбон, наградата за работни кукли" !
y3y3y3 y3y3y3 y3y3y3
Позволете ми само едно допълнение... Българите ще изстрадат това отровно "бомбонче" със здравето си, със здравето на своите наследници.. ! В момента 40% от мизерните семейно доходи на 3-те ни поколения/ Родители, деца, внуци /.. са за лекарства ! Просто не можем да смогнем на непрекъснато мултиплициращите се вирусни модификации... ! Природно мутирали и изкуствено създадени... !

Като употребих " Изкуствено " .. се сетих нещо ! Умни хора са измислили " изкуствения интелект "! ;)
Махнали са подкупността, корупцията, предателството, ненавистта и ...и да не изброявам...
...

ЗА съжаление или радост, той'/ изкуствения интелект / в момента спира тези, които искат
да ни "смачкат като хлебарки " , всички наведнъж.. !
Прекрасно се знае.. " Нас няма ли ни изведнъж,, и тях няма да ги има.. !
Това е и техния "кошмар " .. / искате ли препратка ? /
Признавам с болка на сърце,," Ада Тепе" е частен случай...! Бонус за националното предателство ! Бонус за някой лакомник, който ще се напие, преяде, и ще се удави в близкия язовир от
глупост и тъпоумие.. !
Такива хора им трябват, и внимателно си ги избират и ги поставят на ключови позиции !.
y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6
Какво тук значи някаква си България ? Ако има българи в нея, значи много !
y3y3y3 y3y3y3 y3y3y3
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Пон Юни 16, 2014 6:17 pm

Радвам се че темата " АДА ТЕПЕ ДО КРУМОВГРАД " прочетена до днес 18 852 пъти,
ДОСТАВЯ РАДОСТ НА МНОГО ХОРА !
МНОГО, не само хора от форума идват тука да проверят какво се пише и дискутира, ,
какви са настроенията към чуждата фирма, какво знаем, кои се интересуват, осъждат ли
националното расипничество на този природен ресурс , "събудили ли" сме се , и т.н.

И КАК НЯМА ДА СЕ РАДВАТ,КАТО ТУК ВСИЧКО Е СПОКОЙНО ! r54wt43
Осигурили сме им такъв комфорт, където го няма никъде по света.. r54wt43
Плюс мълчание и процент, който го няма никъде по света... r54wt43

От няколко хиляди членове тук, един, двама ..СТАВА, пренебрежително малка величина..
y2y2y2
Какво ли си казват "благодетелите ".?. " СПОКО...".! :grin:
" Ще си взривяваме, ще тровим с химикали, ще си изнасяме концентрата още 30 години "
"Осигурили сме си прехраната и доходите на много от нашите наследници зад Океана"
" А на Вашите ще подхвърлим след тези 30 години нещо, за да заровят дупките и наново
да възстановят екоравновесието .. Ако не стане, ще е виновен вашия мързел,глобалния...
и т.н.и т.н....."
==========

Зная мнението на мои колеги, които казват... " Тук е място,форум за любители златотърсачи
и Ада Тепе не ни интересува .. "
Ако е така... от къде идват този голям брой посещения ?
18 хиляди от вън, евала, каква чест за форума.. !Не вярвам... Четете и гледате какво ще стане... !

В СКОРО ВРЕМЕ И ЩЕ " ЧУЕТЕ "! / не дай Боже това да стане ! :oops: / Тези които живеят там ,и
в буквалния смисъл на думата.. !
Мен пък ме интересува съдбата на целия район не само от това дали ще го заградят и окрадат, ами
и от любителски аспект...! От начални близо 100 км2 уж дадени за проучване, се кротнаха на 13, 7 км2,
които са най- златоносни... ! Същите Райони многократно се упоменават като златоносно перспективни
в любителски аспект ! / има стотици публикации, карти снимки, изследвания и т. н. с които може това да се докаже/

Или драги колеги, които наистина уважавам ,очертават се ДВЕ ОСНОВНИ НЕЩА :

--- ВЗИМАТ НИ ЗЛАТОТО С ОЩЕТЯВАЩИ ДОГОВОРИ.. !
---- В ОБШИРНИ НАЙ-ЗЛАТОНОСНИ РАЙОНИ , ЗА ТЕЗИ ,КОИТО ИСКАТ, - НЕ МОГАТ ДА ПРАКТИКУВАТ МАЛЪК ИЛИ ЛЮБИТЕЛСКИ ЗЛАТОДОБИВ.. !
====
В МОМЕНТА ПРИМЕРНО В МОНГОЛИЯ, СЛЕД КАТО ИЗГОНИХА ЧУЖДИТЕ ЗЛАТОДОБИВНИ ФИРМИ, НАД 100 000 СЕМЕЙСТВА СЕ ИЗХРАНВАТ С МАЛЪК, ПОНЯКОГА И ПРИМИТИВЕН ЗЛАТОДОБИВ.. ! ИЛИ ИМАТ СИ ЗЛАТО, И СИ ИЗВОЮВАХА ПРАВОТО САМИ ДА СИ ГО ВАДЯТ.. ! С КИРКИ И ЛОПАТИ...ТОВА ИМ Е ЖИВОТА... !

А тук се мълчи, и някои от вън се радват ли .радват..., ДА ГИ ИЗБРОЯ ЛИ ? ;)
ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ МОЛЯ, АКО ИСКАТЕ МРАЗЕТЕ МЕ, ЧЕ ТУК ПИША ЗА НАШИЯ РОД ...И ОТКРАДНАТИ БОГАТСТВА... !

=====
Така мисля аз , никого не искам да обидя !
222
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Съб Юни 21, 2014 9:53 am

y3y3y3
За трети път тази година заедно постигаме решение на съда в защита на народните интереси, а не на частните.
Делото спечели Роман Кендеров – човекът, който пръв сам се изправи срещу държавната администрация след поредица от откази за разкриване на концесионните договори.

След примера на Роман, 800 българи (до този момент) също поискаха правителството да извади на светло пълните текстове на договорите за златните концесии на България. Припомняме, че по занижена оценка дотук българското общество е загубило над 30 милиарда долара ($ 30 000 000 000) от 1999-та година насам, поради това, че не държавата а частни фирми стопанисват металните находища. Оценката е на професорите геолози Детелин Дачев и Вълко Гергелчев, и техни колеги.

Според щателни геоложки изследвания, правени в течение на последните над 50 години, и сателитни снимки, през България минават едни от най-значимите златни и сребърни „жили“ в света. Българската земя е и най-богатата на ценния германий: допреди 25 години държавата ни е добивала над 70% от германия в света. Не е само германият – значителни количества платина, паладий, галий и още десетки скъпи метали се съдържат в рудата.

Защо държавната администрация въпреки ясните закони отказва на стотиците българи и крие договорите в защита на частния интерес?

Съдия Славина Владова от Административен съд София-град за втори път постанови, че концесионерите нямат право да крият договорите. А българското правителство няма право да ги защитава. Така реши съдът.

http://zazemiata.com/treta-pobeda-na-na ... sionerite/

Колеги, освободят ли се от грабителското Иго стотиците квадратни километри златоносни площи,
какво мислите... Няма ли да стане по-добре и за хобито - ЛЮБИТЕЛСКИ ЗЛАТОДОБИВ В БЪЛГАРИЯ ?
Публична тайна е, че има обширни площи , наши на българите, в България, извън защитените, където любителски крак не може да стъпи..!
y6y6y6
Активното четене си е едно, за което благодаря на Форума че го има..! Но да четеш, не значи че подкрепяш
и тук .благородната кауза на хиляди българи...! Има ФБ, сайтове ако тук нямате мнение..! :). Всички заедно можем
да спасим не само подземните ни богатства, но и хобито на също хиляди българи, да е без чужди ограничение !

y7y7y7
П.П .Извинявам се за мнението, че темата " Ада Тепе е " забутана и трудно откриваема" .. Българския дух,
родолюбието, чувството за справедливост... никой не може да го забута..и постави в рамки.. ! Мястото във Форума
" Как до го намерим " , вече не ме смущава... ! Има го, имаме си я българщината,а дали е тук, на челно място или
някъде.... все едно ! Много неща ще се променят, докато ни има...!
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ВладоЛо » Пон Юни 23, 2014 9:48 am

Абе опале... вярно ли даваш тая статия за Монголия за път за развитие? Ти прочете ли я изобщо, или заглавието ти стига? y6y6y6
Ада Тепе е ясно... Канадците си отиват, идват турците... Разкопаването си е едно и също, и в двата случая. Тук се сещам да ти задам и въпросите: Ти стъпвал ли си в Крумовград? Виждал ли си Ада Тепе?
За незнам кой път да те питам, Ти, Опале, какво виждаш от златото от Асарел, от златото от Елаците, дай положителния пример от това как се работи там, и изключителната изгода за всеки член на обществото ни от техните концесии... Аз друга изгода, освен професора Гергелчев да е на заплатка при тях, май не съм видял. Но съм сигурен че ще ни осветлиш по въпроса y7y7y7
Като казахме професора, па покажете ги тия карти и снимки бе мама му стара... Защо хората се трепят да дават пари за концесии и проучвания тук и там, като всичко е ясно и готово?
Като казахме готово, да споменем и факта, че преди около месец Асарел купиха концесията за Мина Злата за ... 1,5млн долара /омразни американски/. Къде спаха Сидеров и Професора, не знам? За цената на 1/3 от годишната партийна субсидия можеха да вземат концесията, и готово, за всеки гражданин щеше да има y7y7y7
Ама на, изпусна се и този шанс y6y6y6
Всички глупости където ги пишеш тука са лесни за осмисляне, но си позволихте с твоите фенове нещо, с което няма как да се примиря 12ytw5 .
И това е наглата забележка, да не се гласува, щото нямало за кого y6y6y6
ХОРА, когато някой ви говори, че няма за кого да се гласува, ТОЙ Е ИСТИНСКИЯТ ПОДДРЪЖНИК НА НАСТОЯЩЕТО ПОЛОЖЕНИЕ В БЪЛГАРИЯ!
Абсолютно против съм да се въведе задължителното гласуване, защото свободата на волеизявлението е върховна, и висше право на всеки член на обществото.
ПРОСТО ГЛАСУВАЙТЕ, АКО ИСКАТЕ НЕЩО ДА СЕ ПРОМЕНИ y7y7y7
И МИСЛЕТЕ y7y7y7

А Опале, след всеки твой пост ще продължа да си задавам моите въпроси към теб, които много старателно избягваш...
ВладоЛо
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот OPAL » Съб Юни 28, 2014 12:30 am

Абе ВладоЛо ! На някого до сега тук не съм казвал АБЕ?"

Мненията ни по някои въпроси са диаметрално противоположни, но това не трябва да влияе на добрия тон... !
Моля, излизането от контрол в повечето случаи е израз на слабост в позицията която защитаваш.. !
Ще ти пусна ако искаш новините, статиите , публикациите и коментарите за Монголия в оригинал, а ти си ги превеждай и тълкувай както си искаш...! Повтарям... Важното е че Правителството в тази страна изгони всички чужди златодобивни фирми преди две години..! Факт.. .! За добро или зло, времето ще покаже.. :grin:
y8y8y8
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Съб Юни 28, 2014 1:22 am

" Канадците си отиват, идват турците .. " Кой го каза,ти ли ? Да не би договора,
за " Хан Крум" , който в скоро време ще стане достояние/ дай Боже... / на цялата наша общественост да
дава " Изключителна държавна собственост " на турците... ? Ако знаеш нещо по въпроса сподели го..!
Това наистина ще е новина !
Крумовград... Напиши това име в търсачката и няма да ти стигнат и две години да четеш,л и видиш какво е било, какво е , и какво му готвят на това градче...!
Дали съм бил там... и дали ще бъдем там, и кога ? :grin: Намекнах че от външни хора се чете повече, за да знаят и повече.... !
За твое сведение, намериха се хора, които в момента съдят Държавата за достъп до информация.. Достъп до 64 концесионни договора, включително Асарел, Елаците и всички останали... ! А не ти, или кой какво е казал, а черно на бяло, за всички концесии да се види какви са договореностите, концесионните такси, /дали са плащани и т. н. /
До сега са спечелени 3 дела... Влез и виж... !
И тези договори да бъдат публикувани официално, тогава нещата ще бъдат извън това кой какво е чул, видя, къде е бил и т. н. И няма да има ""Абе Опале, или Абе Владо.."". И "чужденците са добри , а наще са крадльовци.." и обратно... ! Има си закони в тази страна и трябва да се спазват... ! Да си чувал за решение ма МС кето да гласи... "Дънди " да даде златото в Родопите на турците ? ..
Рано или късно ще се стигне до ревизия на договорите и ще се отговори на въпроса " Ощетяват ли концесионните договори България или не ? "

В момента, във форума на INVESTOR.BG върви анкета ! От гласувалите 80 % са, че ни ощетяват !
Има и мнения които ще ти помогнат да си оформиш позицията , а не едните са такива, ама и другите...
Всички които крадат от това което ни се полага по конституция, са под един знаменател... За това хората
искат тотални промени, а не наши и чужди да ни гъбаркат . !

Владо, Определено има с какво да се похваля и с конкретни, макар и скромни успехи в отстояване на собствени позиции насочени в опазване на Общи интереси за един по-добър живот.. ! Имам много приятели и се подържаме един друг...! И няма да ги доказвам пред теб.. Ако искаш , ще го направя на лични, но дали и ти имаш със какво да се похвалиш.. ? Не спазваш ли добрия тон и градивен диалог,, ще си пишеш сам на себе си както аз сега.. , тук !Макар и критик и опонент, радвам се че се намери човек, който го вълнува темата.. А колко и кой те чете, това е съвсем друго нещо !
Четат, четат Владо Ло ,но не пишат, или ги е страх, или са доведени до такова състояние , че всичко им е безразлично... ! И пиши, мълчанието и безразличието,, не водят до никъде..!. А истината е някъде там... !
y7y7y7

Жив и здрав..!Нали знаеш...Ако можеш , направи всичко възможно за да спечелиш някого за приятел .. !
Неприятели.,... колкото искаш ! :)
y8y8y8
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Съб Юни 28, 2014 2:21 am

Това преди време бе пуснато тук в темата от един колега.. И сега звучи все още актуално..

y7y7y7
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1144284
Преценете, трябва ли да бъда анатемосван ако споделям позициите на хората
показани в този линк, дори да са в съседна държава ... ?

П.П. В същност ако има противоборство на мненията, за да избегнем някакви личностни
несъвместимости или други породени от неправилно изразяване и правопис предлагам
:
- Тези които смятат / вкл. и аз/ че '"България се ограбва от концесиите ", да пускат
предимно препратки и новини в тази насока... , разбира се и мнения..!
- А тези които мислят че непременно, сега, чужденците дори и за нищожен процент са
ни от полза, .. да правят същото...!

Или това ще е вид диалог, взаимно обогатяване по въпроса с новини, анализи и събития... !
В КРАЙНА СМЕТКА, ТУК НА НАШЕ НИВО, КАТО "ОТДИХ " ОТ СКРОМНИТЕ НИ ЛЮБИТЕЛСКИ УСИЛИЯ, МОЖЕ ПЪК И ДА СТИГНЕМ ДО НЯКАКВО ЕДИНОМИСЛИЕ, ПОДКРЕПЯЩО И ДРУГИ КАТО НАС...
ПОЗВОЛЯВАМ СИ ДА ЦИТИРАМ... "СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА " !
y8y8y8
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Съб Юни 28, 2014 10:15 am

Привет колеги !
Днес сутринта имаше гражданско протест до " Лъвов мост " От загрижени за историческото ни наследство
хора. ! За съжаление хора, които могат да се преброят на пръсти и един полицай... ;)
Проверих, от началото на тази година тук мнение са изказали 6, 7 колеги !
y3y3y3
Писах, и разбирам, че темата е
малко встрани от любителските ни въжделения за отмора и малко златни люспички... !
!!23k
Но моля, някой с
повече опит из форумите , хорското любопитство и проблема около НАШИТЕ подземни богатства..
Да ми обясни,
от къде идва все пак този голям интерес към темата... Забава, навик да се чете, или определен интерес към бъдещата съдба на Родопите и на нас като нация.. ! За 12 дни над 300 четения... И да искам,и да не пиша,пробвал съм :), не мога ги спра .. ! :grin:

Направих опит да свържа отдаването на обширни концесионни площи на наши и чужди фирми, и любителските ни въжделения. ..Разбира се тези райони са най златоносни... Щом го има в повече под земята и скалите, значи го има повече и на повърхността, в деретата и рекичките.. Това не подлежи на доказване... !
Един пример... Взел съм го от форума... Можеме ли спокойно да си ходим около Мътивир . ? Не ! Така е и на
много други места, които не са зашитени природни зони.. ?... Чудно как успях да видя едно прекрасно малко камъче от района на Крумовград...Кой, къде и как го е намерил нормално е да си остане тайна... ! Но истина е че милиони тонове , с такива златоносни камъчета ще бъдат смляни и изнесени навън.. !
А не мен ми трябва само едно мъничко парченце, колкото след време да покажа какво минерално богатство е ИМАЛО в Родопите.. Иска ми се, ама няма... ! Или да го подаря ная накой магазин на Витишка, да го сложи на витрината с надпис.. Българско злато от Родопите, Ада Тепе ! Хълм снабдявал древна Троя с богатство !
И ще го направя, като събера пари да го купя това камъче.. ! Някой да ми збрани.. ?Свободен човек съм, поне се чувствувам като такъв.. !
y7y7y7
Късметлията сигурно доста се поизпотил заобикаляйки загражденията, и определено е бил в район.. 13,7 км2,
който е картотекиран, изследван, и т.н...и даден като Изключителна държавна собственост на чужда фирма... !

И май всеки успех на колега или запалянко любител, "налива" водичка в мелничката на българщината .. ! " Имаме си го,... и това е... ! От това не се богатее, но друго си е... да се докажеш че можеш..., че мислиш,
че те има, че ходиш из планинати и и се радваш... А това че ти е забранено да ходиш там където искаш,
вече го знаете !

y8y8y8

П.П. Ме можах да го снимам камъчето, но свалих нещо подобно , на тази снимка златната мрежичка е по-гъста..!
Изобщо, нещо което е мечта на всеки колекционер на минерали, съдържащи злато.. ! На мен нещо не ми върви, все не мога да намеря такъв наоколо... ! : ) Някой да ми помогне.. ?
222
Успех на Всички колеги, които сега са сред природата !!! 111
Capture_405.jpg
Capture_405.jpg (287.88 KiB) Прегледано 3929 пъти
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ВладоЛо » Съб Юни 28, 2014 2:52 pm

Продължаваш да пишеш глупости. y6y6y6
Какви огради те тресат, какъв Мъти вир... Попитах те ходил ли си в Крумовград, качвал ли си се на Ада Тепе, та така авторитетно говориш... Явно не си, щом гледаш снимки в нета... Там има и снимки на Луната между другото...
Никъде няма огради, никъде няма други щуротии... Ако отидеш, спокойно можеш да се разходиш по Ада Тепе, или по Сърнак, Скалак, и другите интересни места там, и да си потърсиш проби, за каквито мечтаеш... От клавиатурата няма да излезнат със сигурност.
Продължаваш да делиш фирмите, които експлоатират находища и държат концесии, на наши и чужди... Пак те питам, каква е разликата и какво получаваш лично ти, а и всеки друг от нас, от всяко експлоатирано находище, притежание на наша, и какво получаваш, ако е притежание на чужда фирма. Въпроса е елементарен, предполагам и отговора няма да те затрудни y7y7y7
ВладоЛо
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Как да го намерим.