Собствено Търсене

Един грам злато е повече от сто кила приказки.

Един грам злато е повече от сто кила приказки.

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Авг 26, 2014 3:08 pm

??? 333
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Един грам злато е повече от сто кила приказки.

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Авг 27, 2014 6:30 am

Помислих си че някой ще започне пръв, но уви не. Темата е за празните приказки, "лакардии" и безполезните "съвети" , с които ни образоват и учат "опитните и знаещите" . За празните илюзии и мечти в стил "златна треска". За това че с легена , улея и лопатата няма как да изплуваш много над минималната заплата и да копаеш като луд. Най-вече за истината около нашето ХОБИ, което не е професия и няма как да бъде, макар че някои се изживяват като такива заблудени от златната треска, дори и не прочели "Белия зъб". Крайно време е да се разделят нравите и информацията на професионализъм и на ХОБИ. 66551
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот italianeca » Сря Фев 10, 2016 8:05 pm

Интересна тема колега.Нека я развиеме.Да златната треска.. 111 y8y8y8 65ft:"? .Това е нещото което всеки трябва да знае.Какво търси и какво ще намери.И докъде се простират границите на късмета и умението.
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Znahara555 » Сря Мар 09, 2016 2:27 pm

Като ветеран в златодобива, мога да дам следния съвет на млдите и Тома неверните. Много напорист труд, много познания, техника и накрая много късмет и вяра, че ще постигнете успех. На времето по соца основахме Рударски съюз начело с геолога доцент Атанасов( лека му пръст ) той ни научи на техника, методи и техники за минен златодобив и златопромиване, минерални познания, геоложки проучвания - с две думи всичко малко известно за златото. Сега в Интрнет има от "пиле мляко". Четете бе хора, четете и между редовете, просветлението ще дойде. А ако не знаете, питайте! Интересувайте се от форуми , сбирки, опити от стари колеги, исторически сведения, предания , митове и легенди, от административни пречки. Все от някъде ще изкочи златният заек. Но не се мъчете да открвате колелото, то отдавна е открито. С питане се стига до Ню Йорк ( някои забравиха да се върнат ) иначе ние сме си до Истанбул. В древността този град се е населявал от прадедите ни. Много от колегите ще се отчаят, малко ще останат верни на хобито. Надеждата и вярата крепят човека. Успех!
А без сладки приказки не може. Предлагам да се включи тема "Весели случки из живота на златотърсача". Готов съм с няколко весели епизода от моя златарски живот. y3y3y3
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Сря Мар 09, 2016 8:19 pm

Znahara555 написа:Като ветеран в златодобива, мога да дам следния съвет на млдите и Тома неверните. Много напорист труд, много познания, техника и накрая много късмет и вяра, че ще постигнете успех. На времето по соца основахме Рударски съюз начело с геолога доцент Атанасов( лека му пръст ) той ни научи на техника, методи и техники за минен златодобив и златопромиване, минерални познания, геоложки проучвания - с две думи всичко малко известно за златото. Сега в Интрнет има от "пиле мляко". Четете бе хора, четете и между редовете, просветлението ще дойде. А ако не знаете, питайте! Интересувайте се от форуми , сбирки, опити от стари колеги, исторически сведения, предания , митове и легенди, от административни пречки. Все от някъде ще изкочи златният заек. Но не се мъчете да открвате колелото, то отдавна е открито. С питане се стига до Ню Йорк ( някои забравиха да се върнат ) иначе ние сме си до Истанбул. В древността този град се е населявал от прадедите ни. Много от колегите ще се отчаят, малко ще останат верни на хобито. Надеждата и вярата крепят човека. Успех!
А без сладки приказки не може. Предлагам да се включи тема "Весели случки из живота на златотърсача". Готов съм с няколко весели епизода от моя златарски живот. y3y3y3

Пускам темата viewtopic.php?f=43&t=3555 вие сте на ход. y8y8y8
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот jokko1 » Пет Апр 29, 2016 5:41 pm

Самото заглавие на темата казва почти всичко.
Дано да се развие добре.Поздравления.
Лично за мен моят първи грам не ме научи кой знае колко.Барнах го абсолютно случайно на едно място и за два часа.Кофти късмет и след това си бях пак толкова бос както и преди това.
Последна промяна jokko1 на Пет Апр 29, 2016 7:11 pm, променена общо 1 път
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Апр 29, 2016 6:05 pm

Аз от три години не съм ходил на лов. Има ли свободно време, слънце и компания съм по деретата , реките и уживам както казват сърбите. Вече започнаха шампионатите а карам в раликрос и автокрос и почти всеки уикенд съм на състезания. Изобщо много "извънкласни форми". 333
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот goturbas » Пет Апр 29, 2016 6:18 pm

за БГ стандарта, при ръчна работа...
1 грам си е сериозно количество
и не се добива лесно.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот jokko1 » Пет Апр 29, 2016 7:14 pm

Джими кой говори за работа.За късмет ставаше дума.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Назад към Как да го намерим.