Собствено Търсене

Как да намерим обогатено място с таблет.

Re: Как да намерим обогатено място с таблет.

Мнениеот admin » Сря Дек 24, 2014 8:55 am

За толкова дълъг период горните слоеве са се промили от дъждовете и се е натрупала концентрация по деретата и ако реката е близко , тя пък от своя страна го е концентрирала в своето русло. Ето и схема.
схема 5.jpg
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Сря Дек 24, 2014 9:02 am

Най-интересното е с металдетектор по върха на баира, защото ако има големи късчета те си стоят там, защото няма как по горните части да се образуват потоци, които да отмият и транспортират фракциите надолу. Така че грабвайте металдетекторите и разгледайте близките места до вас и не забравяйте да врътнете изгледа в хоризонтален план. Така ще разберете къде по върховете златото си стои. А именно:
схема 4.jpg
схема 3.jpg
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот darvara71 » Вто Юли 21, 2015 9:51 pm

Здравейте качвам снимка от гугъл карти https://www.google.bg/maps/@43.599745,2 ... a=!3m1!1e3 и ако може GOLDENBOY13 да помогне за местата за работа в този район по метода с таблета,аз работя по тези места но все още се уча сам, но имам известен успех,намерих златинки и малки и по големи.Поздрави и успех на всички!
darvara71
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Чет Юли 23, 2015 1:37 pm

darvara71 написа:Здравейте качвам снимка от гугъл карти https://www.google.bg/maps/@43.599745,2 ... a=!3m1!1e3 и ако може GOLDENBOY13 да помогне за местата за работа в този район по метода с таблета,аз работя по тези места но все още се уча сам, но имам известен успех,намерих златинки и малки и по големи.Поздрави и успех на всички!

За жалост тази година Стакевска река се е променила основно. Местата от миналата година са просто изчезнали или по-скоро златото го няма 333 . С таблета няма кой знае колко да помогне в случая, защото коритото си е на старото място и няма как да се променя. Търсете не в руслото на реката а в каменната подложка отстрани. Там се намират доста богати джобове. y8y8y8
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот darvara71 » Чет Юли 23, 2015 9:19 pm

Да аз точно там търся на вътрешни завои отстрани и има на някои места,мерси за отговора и успех! y7y7y7
darvara71
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Юли 24, 2015 8:48 am

darvara71 написа:Да аз точно там търся на вътрешни завои отстрани и има на някои места,мерси за отговора и успех! y7y7y7

Това с вътрешните завои е "шаблон" , който е валиден за по-спокойните реки. Тази е доста агресивна като се ядоса. Погледни по брега до къде стига при пълноводие /тогава "разпределя" златото/. След завой търси място с висок бряг, например след ляв завой външния бряг да е висок и там в цепнатините е като "банкомат". y8y8y8
Имаме намерение след две седмици да посетиме реката и може заедно да го направим. Следи темата за Монтанската група . Там ще има инфо.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот darvara71 » Пет Юли 24, 2015 6:25 pm

Ок ще следя и съм навит да дойда с вас нещо да науча повече а и злато да извадим нали за това говорим gt638u
Поздрави y8y8y8 и успех!
darvara71
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Вто Юли 28, 2015 2:27 pm

И аз не разбрах, как го локализира това старо корито?... по какво :roll:
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Вто Юли 28, 2015 5:14 pm

goturbas написа:И аз не разбрах, как го локализира това старо корито?... по какво :roll:

В началото на темата съм постнал примери от гугъл мапс. Отвори го и гледай по река Огоста след мърчево надолу и ще видиш даоста такива, които си личат.Сега реката след толкова много госини е спаднала поне 10 пъти. y6y6y6
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот goturbas » Сря Юли 29, 2015 4:52 pm

разбрах...
а влизане в разкривка на такова място...
няма ли да е прекалено трудно без механизация?
Отгоре сигурно е хумус, тиня, пръст, песоци... :roll:
или тенденция за Сухи Проби?
т.е.
не таблет само, а всеки комп си върши работа за т'ва...? :?:
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

ПредишнаСледваща

Назад към Как да го намерим.