Собствено Търсене

Как да намерим обогатено място с таблет.

Как да намерим обогатено място с таблет.

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пет Фев 07, 2014 9:35 pm

В темата искам да споделя своя опит при намирането на обогатените места с помоща на таблет. Всъщност не мога да си представя вече дали е възможно да се открие място без, таблет, лаптоп или смартфон. Друго преимущество е че виждаш от къде да минеш с кола.
И така, знаем че реката или потока е златоносен. Отваряме раздела карти и немираме реката. Обикновено в горните и стръмните части рядко се намира спокойно място където да се е насипал жълтия приятел, за това почваме винаги от равната и по-полегата част. Включваме режима на картата на сателит. Веднага се вижда релефа и цветните разлики ни помагат да локализираме наносите и струпванията на наноси при пълноводие. Тук е мястот да отбележим, че златото се движи и наслагва, когато реката или потоците са пълноводни. Лесно от картата може да се локализират и старите корита, където е било руслото на реката. Често дори за десетки години те са се изместили или от дейността на чавека коритата са променени.Ето един пример за изместено корито.
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Как да намерим обогатено място с таблет.

Мнениеот naik » Пет Фев 21, 2014 2:49 pm

GOLDENBOY13 написа:В темата искам да споделя своя опит при намирането на обогатените места с помоща на таблет. Всъщност не мога да си представя вече дали е възможно да се открие място без, таблет, лаптоп или смартфон..

Много ми е интересно дядо ми как ли го търси без таблет вече 50 год.
Роден за риболов но принуден да работи
Аватар
naik
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот goturbas » Пет Фев 21, 2014 4:51 pm

а къде е тоя пример, че на мен нещо ми убягва тази технология...
нищо, че съм бивш инж. ...?! :roll:
"Око да види
и ръка да пипне(копне)"
...
като с оназЪ работа ;)
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот kir4o » Пет Фев 21, 2014 7:59 pm

333 проба 8844 няма y6y6y6 ,пак проба... 87:"Y няма y6y6y6 ,пак проба 7ъ;ШП ........и т.н докато 76SYEIU 65ft:"? аз на това се доверям.
Аватар
kir4o
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Мар 04, 2014 5:52 pm

Продължавам по темата. Ето примера на изместено корито, което дядо му на Найк няма как да види без таблет. На него асно личи къде е текла реката и как се е променило коритото. Ясно се вижда даже къде сме работили и вижте обогатените места.
Прикачени файлове
СТАро корито.jpg
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Мар 04, 2014 6:04 pm

С таблета лесно ще намериш не само ново място, но и как да стигнеш до там.!Често завоите се повтарят и с маркера на таблета виждаш до къде си стигнал и дали си на точното място. Ето този пример е показателен как да стигнеш с кола до мястото и каква стратегия да избереш предварително за него.Дали да е с улей, драга или тромел.
Прикачени файлове
ново място.jpg
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот naik » Чет Мар 06, 2014 11:26 pm

GOLDENBOY13 написа:Продължавам по темата. Ето примера на изместено корито, което дядо му на Найк няма как да види без таблет. На него асно личи къде е текла реката и как се е променило коритото. Ясно се вижда даже къде сме работили и вижте обогатените места.

Андрей, на дядо ми таблет не му трябва. Той отива на реката поглежда,и казва къде да копаем,и го уцелва.
П.С. Но, Аз пак ще те попитам. Хората преди 15-20г. как са намирали точното място без таблет. :?:
Роден за риболов но принуден да работи
Аватар
naik
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пет Мар 07, 2014 7:56 am

naik написа:
GOLDENBOY13 написа:Продължавам по темата. Ето примера на изместено корито, което дядо му на Найк няма как да види без таблет. На него асно личи къде е текла реката и как се е променило коритото. Ясно се вижда даже къде сме работили и вижте обогатените места.

Андрей, на дядо ми таблет не му трябва. Той отива на реката поглежда,и казва къде да копаем,и го уцелва.
П.С. Но, Аз пак ще те попитам. Хората преди 15-20г. как са намирали точното място без таблет. :?:

По същата логика трябва да си зададем въпроса как сме правили бизнес и икономика, преди 15-20 год..без интернет, джиесеми, технологии и още много "рожби" на съвремието без които живота ни няма да е същия. Е въпрос и на избор все пак, всеки решава как да живее, работи и забавлява. y8y8y8
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот drajo.kolev » Пон Мар 10, 2014 7:46 pm

все по добресие със съвремените джажи на времето бяхме със дървени корета сега с драги тромели инжектории вървим напред
Аватар
drajo.kolev
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пон Мар 10, 2014 9:13 pm

Опитвали ли сте с металдетектора за таблет или смартфон. Изтеглете си от мержата има много видове и опитайте. В събота пробвах на обогатено място и показа 72. Е.....измерва струпването на магнетит, но и това си е показател за точно място на концентрация на тежки частици и мястото където се натрупва нашия приятел.Опитайте. y7y7y7
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Следваща

Назад към Как да го намерим.