Собствено Търсене

Явуз дере

Явуз дере

Мнениеот ktamen » Съб Окт 06, 2012 7:24 pm

Утре сутринта ще ходим с един приятел на Явуз дере. Преди 10 години ходих с друг приятел там и освен, че събрахме малко пирит блестящ в пясъка друго не направихме. Някой има ли опит с тази река, може ли да ни насочите към определен район да не обикаляме съвсем на сляпо. Предварително ви благодаря.
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Re: Явуз дере

Мнениеот pavko » Съб Окт 06, 2012 8:51 pm

Само да поясня,че Явуз дере е Синаповска река.
Аватар
pavko
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот terzii » Съб Окт 06, 2012 9:21 pm

ако говорим за Явуз дере тополвградско ,там се намират много и различни минерали,това е което знам от нета .В раьона се намира и кианит,това е единственото място в БЪЛГАРИЯ за което знам че се намира кианит.В този район има и много специфичен за местността калцит.Надявам се да имате късмет и да останете доволни от разходката ,а за нас остава удоволствието да споделиш преживяното във форума y7y7y7
terzii
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот ktamen » Съб Окт 06, 2012 11:35 pm

Не уточних, че отиваме за злато y6y6y6 Дори и диаманти да намерим най-вероятно просто ще ги подритнем и ще подминем по нататък. Май и двамата нищо не разбираме от минерали, а може би трябва и за тях да се пообразоваме малко. И сега се заглеждам по-интересните камъчета, но никое от тях не ми се е сторило достатъчно интересно, че да си го прибера вкъщи. Какво представлява този кианит?
Разбира се, че ще пишем как е минало проучването 65ет:)(
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот ktamen » Нед Окт 07, 2012 3:30 pm

Като стигнахме направихме проби на 100м от моста и после на още 5км нагоре по течението близо до някакво село. Излизат около 1 - 2 прашинки на лопата и решихме, че няма смисъл да слагаме улей. Имаше много кварц, почти всички камъни в баластрата са кварцови. Добиват много баластра и намерихме разкопано място до бързей където щеше да е лесно и удобно да промием няколко кубика, но слабата концентрация ни отказа. Поне вече знам, че там ще е трудничко да се добие количество. Имаше и много магнетит и за цял ден работа сигурно щяхме да съберем поне една кофа. Намерихме следи от други колеги, но не знам защо са си правили труда да забентват с чували с пясък при толкова малко злато.
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот bokostz » Нед Окт 07, 2012 3:50 pm

На сто метра от кои мост правихте проби нагоре???---- това е моята родна река знам си я със вързани очи ,
някъде от 95 докъм и осма я преработихме цялата от месноста ,,драганкина къщичка до сурванджиика ,, - дребно но голям карат и много..

Има още хиляди грамове но иска яко дупе за голяма работа y7y7y7

gt638u Успех на всички търсещи и поздрави.......

АА а забентванията вярвам сиги правят хлапетата дасе къпят и ловят мрена ;)
Аватар
bokostz
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот ktamen » Нед Окт 07, 2012 6:42 pm

Не познавам добре района. Пътя от Ямбол за Тополовград я пресича - за този мост говоря. Беше доста лесно да се промиват кубиците и сигурно нямаше да е трудно да се промият и 5 кубика за един ден, но така на око прецених, че концентрацията е около 0,1г на кубик и ми се стори слабо за сериозна работа. Ти помниш ли каква беше концентрацията през 98г. Ние преди ,,драганкина къщичка до сурванджиика ,, ли сме ровили или след този участък?
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот bokostz » Нед Окт 07, 2012 9:42 pm

Преди началото на този участък сте спрели-- над селото е по-добрия вариант,
навремето имаше участъци от по грам на кубик ..... стига да наслучеш-- копанката иска бландичкане ;)

y7y7y7
Аватар
bokostz
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот ktamen » Нед Окт 07, 2012 10:02 pm

Жалко, че не писа вчера, че трябва да се рови над селото (според картата май трябва да е Доброселец). Едва ли скоро пак ще имам възможност да отида до там.
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот bokostz » Нед Окт 07, 2012 10:05 pm

Днес видях темата сори--да това е моето село старото му име е като на реката,,явуздере,,

222
Аватар
bokostz
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Следваща

Назад към Как да го намерим.