Собствено Търсене

Въпрос към майсторите !!!

Въпрос към майсторите !!!

Мнениеот lunytunes » Нед Сеп 09, 2012 10:17 pm

С един приятел копаме една рекичка , като изключиме пътвите 10 см между 30см и към 60см излизат стабилно златинки но са ситнеж , като продължаваме да копаем надолу с надежда за по едри някаде след тиа 60см спират да калват златинки , та въпроса ми е, да се тормозиме ли за още по дълбоко или нещо друго да пробваме , наноса който работиме излиза и олово едро ама едро злато не ?!@№/
Аватар
lunytunes
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: Въпрос към майсторите !!!

Мнениеот mitaskin » Нед Сеп 09, 2012 10:27 pm

пробваите нагоре по течението та дори и притоците ако има такиба наблизоа за по надълбоко мезнам пробваи докато стигнеш скала или глина стига да не е много надълбоко
Аватар
mitaskin
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот vando » Нед Сеп 09, 2012 11:24 pm

Аз днес така като взимах пробата-първите 10-15sm 9 златинки от лопата! следващите 20-40sm само 1-2 златинки от лопата. По надоло не съм копал че съм малко мързелив. 7ъ;ШП
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Пон Сеп 10, 2012 6:23 am

Принципно едрото злато лежи на дъното на реката,демек на скалата.В горните слоеве рядко ще се закачи нещо различно от ситнежа за който говорите.Друг е въпроса че не навсякъде може да се стигне дъното защото на места наносите са с метри дълбоки.Потърсете някъде където скалата е близо,може да се вижда или насипа да е до метър за да може да се работи на ръка,не е проблем и по-надолу по течението да е това място.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот mucunkina » Пон Сеп 10, 2012 5:16 pm

vando написа:Аз днес така като взимах пробата-първите 10-15sm 9 златинки от лопата! следващите 20-40sm само 1-2 златинки от лопата. По надоло не съм копал че съм малко мързелив. 7ъ;ШП

А бе да те питам аз! Ти беше ли си измил лопатата от предния път? Че аз така веднъж в първата взета проба имаше златинки, а после два дена копане - и нищо!!! y2y2y2 Когато дойдоха приятели и казаха, че на това място няма се светнах, че златинките са останали по лопатата от предната експедиция! Поне да бях мързелива като теб, че да спра да копая по-рано!!! y6y6y6
mucunkina

Мнениеот toy1 » Пон Сеп 10, 2012 7:43 pm

lunytunes написа:С един приятел копаме една рекичка , като изключиме пътвите 10 см между 30см и към 60см излизат стабилно златинки но са ситнеж , като продължаваме да копаем надолу с надежда за по едри някаде след тиа 60см спират да калват златинки , та въпроса ми е, да се тормозиме ли за още по дълбоко или нещо друго да пробваме , наноса който работиме излиза и олово едро ама едро злато не ?!@№/

Ако сте на тази река за която си мисля аз, по големи златинки нямя да намерите.Трябва да тръгнете на горе, и то много y8y8y8
toy1
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот vando » Пон Сеп 10, 2012 8:13 pm

Винаги мия лопатата и паничката, защото и аз съм чувал за такива случаи 76SYEIU
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот lunytunes » Пон Сеп 10, 2012 10:32 pm

Благодаря на отзивчивите за отговорите ! Ще задам още 1 въпрос , но ще отворя нова тема .
Аватар
lunytunes
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Назад към Как да го намерим.