Собствено Търсене

Има ли резон в това?

Има ли резон в това?

Мнениеот ppg72 » Пон Сеп 03, 2012 9:14 pm

Здравейте , колеги.
Преди 2 дни говорих с един бивш минералог от БАН и той ми обясни,че в 80% от случаите във възвишенията които изглеждат по тоя начин (като на рисунката) има злато! Дори големите компании за добив на злато се ориентират по сателитни снимки за места като тези и правят проучванията си там. Вие как мислите - възможно ли е да е истина? 66551
01.jpg
01.jpg (82.64 KiB) Прегледано 2607 пъти
Последна промяна ppg72 на Пет Окт 12, 2012 7:23 pm, променена общо 1 път
Аватар
ppg72
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Re: Има ли резон в това?

Мнениеот Ouzoman » Пон Сеп 03, 2012 10:39 pm

Какво имаш предвид - връх под формата на правилен конус без дерета по склоновете му ли?
Стана ми интерсно какво представлява картинката, не че мога да дам отговор на въпроса ти.
Аватар
Ouzoman
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот repata » Пон Сеп 03, 2012 10:50 pm

ppg72 написа:Здравейте , колеги.
Преди 2 дни говорих с един бивш минералог от БАН и той ми обясни,че в 80% от случаите във възвишенията които изглеждат по тоя начин (като на рисунката) има злато! Дори големите компании за добив на злато се ориентират по сателитни снимки за места като тези и правят проучванията си там. Вие как мислите - възможно ли е да е истина? Питам защото аз работя (когато имам време) с улей с помпа 12V и акумулатор и не ми се мъкне напразно по баирите. 66551
01.jpg

Колега.Аз мога да ти кажа че този които ти е казал това е бил абсолютно прав.Дори мога да добавя още 20 % и да ги направим 100% Значи не само в тази форма,а във всички форми всяко байрче от планиските масиви има злато,въпроса е колко е....
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata

Мнениеот vando » Пон Сеп 03, 2012 10:54 pm

Със сигурност около такива еднакво корозирали върхове има много кварц, но дали ще има златинки вече си зависи от района
Аз съм наблюдавал 3-4 такива места-там самата скала е от този изветрения гранит и затова така са се образували върховете като големи могили 65ет:)(
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот ppg72 » Пон Сеп 03, 2012 11:34 pm

Ouzoman написа:Какво имаш предвид - връх под формата на правилен конус без дерета по склоновете му ли?
Стана ми интерсно какво представлява картинката, не че мога да дам отговор на въпроса ти.

Имам в предвид възвишения които на сателитни снимки изглеждат като наслоила се разстлана лава - примерно отвори на google maps - сателит и разгледай внимателно района северозападно около с.Говежда.
Аватар
ppg72
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот ppg72 » Вто Сеп 04, 2012 12:18 am

''Repata'' написа: Колега.Аз мога да ти кажа че този които ти е казал това е бил абсолютно прав.Дори мога да добавя още 20 % и да ги направим 100% Значи не само в тази форма,а във всички форми всяко байрче от планиските масиви има злато,въпроса е колко е....[/quote]
Съгласен съм,че навсякъде по баирите има злато - то не е много рядък метал , но говоря за доста по-голяма концентрация... Лично аз си направих труда и огледах на сателитни снимки всички известни златоносни райони в Монтанско и познай - навсякъде около тези райони възвишенията изглеждат по този начин...
Аватар
ppg72
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот lubo-r.a » Вто Сеп 04, 2012 9:25 pm

444
Последна промяна lubo-r.a на Сря Яну 22, 2014 9:28 pm, променена общо 1 път
lubo-r.a
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот daniel » Вто Сеп 04, 2012 10:02 pm

lra написа:Не исках да се меся в темата ,защото не съм вещ в нещата ,но имам някои свои наблюдения и искам да ги споделя.
Тези черти ,които се образуват около хълма са в повечето пъти направени искуствено от човека.Изравнявали са терена и в края са оставали храстите да укрепват терасата.Това са го правили за да увеличат обработваемата площ около населеното място.Хората в планинските райони са изпитвали нужда от равен терен ,който да обработват за да се изхранват.Едва ли е било лесно да ореш по баира нагоре :)Имали са много нивички на различни места ,които едва ли са достигали и един декар.Също така и ако някаде падне градушка поне някоя нивичка да им остане непокътната.Ограждали са си и горите с ниски каменни зидове и т.н.
Друг е въпроса ако са копали самия хълм за да добиват някаква руда .......там не знам.
Нека тези които знаят повече да обяснят повече подробности.

Тези линии са хоризонтали
daniel
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот vando » Вто Сеп 04, 2012 11:45 pm

Аз затова писах че съм наблюдавал няколко подобни възвишения и там скалата е от този ронливия гранит-тя е с високо съдържания на кварц и много равномерно се разпада в следствие на дъждове и ветрове. По този начин са се образували нещо като големи могили. Ако трябва да го обесня по друг начин-един пясъчен замък след време ще прилича на купчина, ако замъка е от улични павета, след време пак ще си е замък :)
Сига съм писал че само се излагам y2y2y2
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Сря Сеп 05, 2012 3:29 pm

като изометрични линии на правилен вулкански конус стоят...
ама...?!
има тук геолози,
те да кажат...
-0t3e4
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Назад към Как да го намерим.