Собствено Търсене

Карта със златоносните райони

Карта със златоносните райони

Мнениеот Tatul62 » Пон Авг 20, 2012 10:30 pm

На тази карта всеки ден по малко ще нанасям всички златоносни райони за цяла България където е промивано злато от античноста до наши дни.Препоръчвам всеки да си я запемати и да я разглежда тъй като всеки ден нанасям нови места и е актуална за цяла България.След като свърша със златоносните места ще почна да нанасям къде са падали метеорити и къде може да намирате различни минерали в цяла България.Огромен труд е от моя страна но си мисля че си заслужава да бъде в помощ на всички колеги.
https://maps.google.com/maps/ms?vps=2&h ... 3300133884
Tatul62

Re: Карта със златоносните райони

Мнениеот flashhh » Вто Авг 21, 2012 9:44 am

Ще е добре, ако всеки който е бил някъде да отбелязва на тази карта с подробности за златото. Така ще стане бързо и по лесно и за теб. Незнам дали всеки може да отбелязва на тази карта.
Аватар
flashhh
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот Tatul62 » Вто Авг 21, 2012 10:29 am

flashhh написа:Ще е добре, ако всеки който е бил някъде да отбелязва на тази карта с подробности за златото. Така ще стане бързо и по лесно и за теб. Незнам дали всеки може да отбелязва на тази карта.

Който има инфо да ми го пише за различните райони,мога да давам покана на всеки да пише по картата, но освен да пише ще може и да търка написаното досега.За да няма проблеми това е най добрия вариант,така и така съм пред компа по цял ден давайте ми инфо на мен освен да качвам от литературата която имам.
Tatul62

Мнениеот naik » Вто Авг 21, 2012 11:07 am

имформация от миналата неделя,за джерманска река при Бобошево,пуска но дребно не правих много проби че целта ми бяха кленовете
Роден за риболов но принуден да работи
Аватар
naik
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Tatul62 » Вто Авг 21, 2012 11:45 am

naik написа:имформация от миналата неделя,за джерманска река при Бобошево,пуска но дребно не правих много проби че целта ми бяха кленовете

Благодаря ти,само ще помоля колегите когато ходят да правят проби да ми дават инфото на лични,така темата ще бъде актуална и ще се вижда на първа страница.Колеги ми дадоха инфо за две села около Хасково и ги нанесох вече на картата.С ваша помощ ще нанесем освен стара информация от проучвания така и нова от първа ръка за което ще ви бъда много благодарен, поради това че всички ще участвате да направим една наистина актуална карта за хобито.
Tatul62

Мнениеот tigerman » Вто Авг 21, 2012 12:35 pm

Идеята е много добра,но ме притеснява нещо друго,да не стане така да се възползват от информацията хората с тежката техника ,багери,тромели, фадроми,камази и т.н...и после да стане така ,че и ние обикновените хоби златотърсачи ,да не можем да промиваме там на определената река ....казвам това,защото познавам хора с тежка техника и само да разберат ,че някъде пуска златце и на другия ден са там...обръщат цялата река,изкореняват се дървета..... и следователно се вдига мн шум и идват кметове ,общинска полиция, местни хора и после и аз не мога да работя там с дребната техника.....какво да правиш лакомията е безгранична....у някои хора!
п.с от друга гледна точка идеята е супер,за начинаещи колеги ,за да не се лутат напразно,а да знаят ,че в дадената река има злато...... и грешките ,че не успяват да намерят са си изцяло в тях.....така ще вложат повече хъс и воля за да намерят златцето :) Успех колеги!
gt638u
Когато достигнеш върха,продължи нагоре!
Аватар
tigerman
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот marian66 » Вто Авг 21, 2012 12:39 pm

Има вариант,темата да се премести в заключената секция.
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот lazar68 » Вто Авг 21, 2012 12:47 pm

tigerman написа:Идеята е много добра,но ме притеснява нещо друго,да не стане така да се възползват от информацията хората с тежката техника ,багери,тромели, фадроми,камази и т.н...и после да стане така ,че и ние обикновените хоби златотърсачи ,да не можем да промиваме там на определената река ....казвам това,защото познавам хора с тежка техника и само да разберат ,че някъде пуска златце и на другия ден са там...обръщат цялата река,изкореняват се дървета..... и следователно се вдига мн шум и идват кметове ,общинска полиция, местни хора и после и аз не мога да работя там с дребната техника.....какво да правиш лакомията е безгранична....у някои хора!
п.с от друга гледна точка идеята е супер,за начинаещи колеги ,за да не се лутат напразно,а да знаят ,че в дадената река има злато...... и грешките ,че не успяват да намерят са си изцяло в тях.....така ще вложат повече хъс и воля за да намерят златцето :) Успех колеги!
gt638u

Когато писах ,че само ние не споделяме златоносните места ,като колегите по света ,си помислих ,че може би една от причините е именно тази изтъкната от "tigerman" и сигурно е така , но от друга страна няма как да се занимаваш с това хоби ,ако не разполагаш с поне базова информация за златоносните реки и дерета у нас ,иначе след няколко неуспешни опита всичко приключва безславно . Ако трябва наистина да се мести в заключената тема ,както предлага Мариян y8y8y8
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот naik » Вто Авг 21, 2012 1:20 pm

тогава там как ще влизат начинаещи като мен например
Роден за риболов но принуден да работи
Аватар
naik
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Tatul62 » Вто Авг 21, 2012 1:35 pm

naik написа:тогава там как ще влизат начинаещи като мен например

Темата остава така ,качил съм я на още 4 форума така че няма да се крие,който може да ми помага с инфо на лични.
Tatul62

Назад към Как да го намерим.