Собствено Търсене

Водопади

Re: Водопади

Мнениеот repata » Вто Апр 03, 2012 10:08 pm

Колеги!!!
Аз не че не вярвам на Стефан админа,и на имириканците:) И на абразивните сили вярвам,обаче просто съм прекалено тъп и упорит,и наумя ли си нещо,убеден ли съм че съм прав,ще го направя!
Считаите че скоро ще ви кажа дали в тоз котел има нещо или няма!Няма как тежките парчета минали през вира след такава буронтия,паднали в него(дълбок 2-3 метра), да бъдат изхвърлени нагоре 3 метра от същата тази вода! вчера пуснах в един буркан 0,56 парченце,сложих буркана под чешмата,надух я до края в буркана да тече струята и това парченце не се вдигна и 1 см!!!!въртя се по дъното но нагоре не се вдигна! Пясъка при падащата вода се вдига като по лек,а златото потъва под него,и може би се утаява на дъното!10 кофи на Камацуто и ще знаем всички има или няма в котела Голд:)))По мои изчисления в този котел трябва в близост до самата стена на има ивица от парчета на стерилния пласт тъй като падащата вода ги бута към стената на водопада!
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот vando » Вто Апр 03, 2012 10:32 pm

Нека да помислим малко:
Ти си човек, който ако намери парчета във водопада ще каже, но тук хората които ще споделят подобна информация са малцина! Споре дмен истината е че има, но факторите са много! Нека си представим че твоята драга е част от коритото на реката-ти слагаш златоносен материал-по тежките парченца застават на първите капани по малките след тях и всичко останало (камъчета и песечинки падат в края на коритото, което е водопада в случая y7y7y7 За да попадне голямо парче там нещо му е попречило да се спре на останалите капани-същото е и в реката. Защо големите парченца ще се събират във водопада след като има милиони други пукнатини и прочие капани в скалите.
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот turist » Вто Апр 03, 2012 10:36 pm

Желязна логика-евала y7y7y7
Аватар
turist
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот toy1 » Сря Апр 04, 2012 7:50 am

Аз също намерих водопад ще го тествам скоро и ще ви кажа резултата y8y8y8
toy1
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот onux » Сря Апр 04, 2012 7:27 pm

Естествено че големите парчета остават в казана на водопадите и нищо не е в състояние да ги извади от там.Натрупват се в в задната част под дъгата на падащата вода и странично от контакта и с дъното към стената на водопада.По леките и плаващи златинки се изтласкват след водопада и се откриват в горните слоеве на наноса. След него водата ги завихря с леката фракция и потъват в наноса полягаики в неравностите и пукатините на коренната скала.При силни води златото от наносите в правите участъци се премества по течението на реката и се утаява там където срещне подходящи условия за това, така наречените естествени капани.В този смисъл казаните на водопадите са естествен капан и в зависимост от подемната сила на водата и дълбочината на казана како и неговата форма дават отговор на задачата утаява ли се злато там.Трябва да се вземе под внимание също така от къде идва златото дали водопада е в периферията или в началото на златния хоризонт. Като се има предвид че расипното злато е дребничко в България вероятността да има едри парчета в казана е малка но все пак има такава вероятност..Както знаем проверката е висша форма на доверие,затова "Търси и проверявай".При пълноводни реки това е трудна работа а в пресъхващи още по трудна.Практиката казва че преди водопада и след него злато задължително има. y8y8y8
Търпеливия винаги печели!!!
Аватар
onux
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот repata » Сря Апр 04, 2012 7:57 pm

Vando.представи си дере пролетно време с около 20-40см вода в него .Същото това дере,със широчина 5-7-8 метра януари при топене на снеговете водата стига до 150-250см като слиза от високото със страшна сила.Всички тези капани за които говориш,аз съм виждал как ги таркаля,като бръмбър козя барабонка!Бях за монети в едно дере с металотърсача 2001-2002г когато чух да бучи и видях как прииждащата вода в дере с размери 4-5 метра широко мъкне камъни невероятно големи,дънери,и клони и каквото се сетиш,и помита всичко по пътя си,Не злато брат,ми ти казвам за камъни дето аз и ти и още един неможем да го вдигнем!така че тази вода помита всичко със себе си.Каша от камъни,пясък клони и каквото се сетиш.Единственното място си мисля,кадето може да се спре това нещо е във водопад!водата пада вътре с голяма сила и едва ли не до дъно го рие,но златото,както казва Onux падне ли веднъж там,остава наи доло(предполагам) и няма сила която може да го извади! но за да се убедим всички,знам водопад преди него доста златоносно, и като знам какви парченца съм намирал,преди него,предполагам какво ще има в него!но за да разбера,трябва да отбия реката,да го пресуша с голямата помпа,и после до скалаи в самия отвесен ръб на стената мисля ще е същественната част!! А ако греша пак ще ви кажа!
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata

Мнениеот vando » Сря Апр 04, 2012 8:26 pm

Съгласен съм с теб y7y7y7 Както каза и Onux-важно е и разположението на водопада спрямо първоисточника на златото gt638u
чудесно е че има хора като теб, които да споделят такива информации. Пожелавам ти успех с начинанието и да направиш снимки на процеса! 7ъ;ШП
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот мирослав » Сря Апр 04, 2012 8:49 pm

имаше такава повест на Джек Лондон,в която накрая двама приятели намериха буци колкото юмрук под такъв водопад y7y7y7 .
Аватар
мирослав
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот onux » Сря Апр 04, 2012 9:31 pm

repata написа:Vando.представи си дере пролетно време с около 20-40см вода в него .Същото това дере,със широчина 5-7-8 метра януари при топене на снеговете водата стига до 150-250см като слиза от високото със страшна сила.Всички тези капани за които говориш,аз съм виждал как ги таркаля,като бръмбър козя барабонка!Бях за монети в едно дере с металотърсача 2001-2002г когато чух да бучи и видях как прииждащата вода в дере с размери 4-5 метра широко мъкне камъни невероятно големи,дънери,и клони и каквото се сетиш,и помита всичко по пътя си,Не злато брат,ми ти казвам за камъни дето аз и ти и още един неможем да го вдигнем!така че тази вода помита всичко със себе си.Каша от камъни,пясък клони и каквото се сетиш.Единственното място си мисля,кадето може да се спре това нещо е във водопад!водата пада вътре с голяма сила и едва ли не до дъно го рие,но златото,както казва Onux падне ли веднъж там,остава наи доло(предполагам) и няма сила която може да го извади! но за да се убедим всички,знам водопад преди него доста златоносно, и като знам какви парченца съм намирал,преди него,предполагам какво ще има в него!но за да разбера,трябва да отбия реката,да го пресуша с голямата помпа,и после до скалаи в самия отвесен ръб на стената мисля ще е същественната част!! А ако греша пак ще ви кажа!

Тежка работа е това, виждам че си твърдо решен да го направиш.Моя съвет е да обмислиш внимателно нещата. Ако имаш багер ще се справиш но в противен случай ще се утрепаш от работа. Трябва ти и по сериозна техника за промиване. Най малко 3 цолова помпа за да отхвърлиш работа. Успех ти желая и аз съм си харесал два водопада да видим какво ще излезе y6y6y6
Търпеливия винаги печели!!!
Аватар
onux
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот vojd14 » Сря Апр 04, 2012 11:23 pm

мирослав написа:имаше такава повест на Джек Лондон,в която накрая двама приятели намериха буци колкото юмрук под такъв водопад y7y7y7 .

y8y8y8 ....Миро можеш ли да се сетиш за името на повестта та да я прочета ,може да е полезно я ....
ДУНАВ ТЕЧЕ ВИДИН ОСТАВА
Аватар
vojd14
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Как да го намерим.