Собствено Търсене

Ада Тепе до Крумовград

Re: Ада Тепе до Крумовград

Мнениеот OPAL » Вто Дек 09, 2014 7:11 pm

Приятели, наскоро след редица спечелени дела и обжалвания.. ВАС окончателно забрани на " Асарел " Да търси и проучва в така заявените и одобрени от МОСВ , площи !
Има резултати и ще има още ! Мите това за "кучето.. си.. и тн " постепенно минава в историята !
Който се интересува, да пише тук , ще му обясня защо... А ако които иска ще дам и препратки , и във ФБ, да се
видят и успехите и неуспехите..! :grin: . С Хора става приятели...! За да не ни пробутват и изхвърят в собствната ни страна с фразата :

- "Няма обществен интерес ! " Има,има, .. ама... хайде не не ме затапи пак някой че тук е само за... златце ;)

Желая на всички да ГО намерят, златцето . в ОСВОБОДЕНИТЕ ОТ ЧУЖДИ ФИРМЕНИ ПОПЪЛЗНОВЕНИЯ ПЛОЩИ !
А на запалянковците като мен... ПРИЯТЕН ЗИМЕН ЛЮБИТЕЛСКИ ЗЛАТОДОБИВ !
!!23k 76SYEIU и с това за загрявка >>> gt37e42
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Пон Дек 14, 2015 12:29 pm

Привет приятели ! y7y7y7
Малко позабравена тема.. ?
Лично аз я следя с непрестатен интерес, но не пиша много тук,
Не мога да я отделя от моите интереси и скромните любителски
интереси и търсения..

Концесията в Крумовград , рзаполага с координати даващи "Иключителна държавна
собственост "
на Дъди... Източник НКР / Национален концесионен регистър/ ..
Те заграждат площ от около 13 квадратни километра.. , в която са всички
златоносни хълмове около града.. Излиза, че в тази площ, дадена им за над 30
години, май няма да можем там да си практикуваме хобито.. ? Мое мнение,
а Вашето.. ?
Иначе, от години там нещата са си в ход... И има една такава "въртележка",
която направо ме отвращава.. ! Знаете за какво става дума...
Определено в някои медии, форуми има недоволство, и то с нарастващо
мнозаинство... Но липсват идеи как да се спре това ограбване на богатството
ни и опустошаването на природните дадености .. Политиците, които нито обичм,
нито ще коментирам, яко са ни пликлещили , и не само те.. !
Жалко, извинявам се за повторението, но най-бедни..... а подаряваме, плащаме,
за да ни изнасят тонове злато годишно под формата на концентрат.. И после се
оплакваме ,че еди коиси са ни виновсни... Пиша , за да се отделя поне малко от
тези, кото са на колене.. ! Иначе с най-голями уважения към колегите от форума,
те поне знаят повече за какво става дума.. ! y7y7y7

От медия..
11 коментара за “ОБС – КРУМОВГРАД ДАДЕ ЗЕЛЕНА СВЕТЛИНА ЗА ДОБИВ НА ЗЛАТО НА АДА ТЕПЕ”

Воин Боец казва:
08.07.2014 в 16:17

АМИ КАТО НЯМА АДЕКВАТНИ СЛУЖБИ И ИНСТИТУЦИИ ТАКА ЩЕ Е.
Отговор

.....

27.10.2014 в 20:39

След като съветниците от ДПС толкова ритаха и тези от БСП, какво стана че подкрепиха проекта срещу който правеха митинги. Колко им беше цената? Някой от директорите на мината и от общината . познай кой взеха тлъста комисиона от продажбата на завода за обувки!- казват била най малко 15 процента…… Далаверата на годината за Крумовград.
Сега започнаха да дупчат около циганската махала в подрумче, те не протестират, намерили са залато там и ще правят нов открит рудник, селото ще се изселва. Тайно сега се изкупуват земите в този район..

Коментара се знае.. y6y6y6
--
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Пон Дек 14, 2015 2:05 pm

mitaskin написа:Компанията „Асарел-Експлорейшън“ ще вложи 1,9 млн. лева в проучване за добив на полезни изкопаеми в площ „Боримечково“. Това стана ясно днес след като правителството одобри издаването на разрешение за проучване за три години. Теренът се намира в района на общините Пазарджик, Панагюрище и Лесичово. В проучването на терена дружеството ще вложи и 120 000 лева по мероприятия за опазването на околната среда. Вследствие на предоставянето на разрешението ще бъдат създадени нови работни места и заетост на инженерно-технически персонал в общината, както и ще бъде увеличен и суровинният потенциал на страната, обясняват от правителствената пресслужба. И пак ще продължават да ни тровят по 1 или друг начин

Някой да ми каже какво стана с обещанията за работа на български специалисти в грабителската концесия
"Хан Крум " ?... Мълчт, мълчи и тяхната пропаганда..! Нещо им се досвидя, или си забравиха обещанията.. ... ?!
Май паричките отодоха другаде, не знам..

Ако някой успее да ме убеди, че България, ние като нация имаме полза от тази концесия, тази, която ще взривява
историческите хълмове в Родопите.. Ще има голямо черпене 222 и ще си призная ,.че нещо бъркам.. !
И че всички тези, над 100 000 съграждани като различни политици,учени, специалисти ,
анализатори,еколози и финансисти... и др. ,които не одобряват концесионната политика, .... не са на прав път !?

... Много съжалявам за " Ада Тепе" Унищожиха го ,и ще го изтрият от лицето на Земята,както и много такива други по света
! Съседните хълмове ще имат същата съдба, за жалост ! Но.. Те са НАШАТА земя ! Вместо за отдих , разходки и почивка..
или да показваме на света как се е добивало най-старото злато на планетата.. Пълно унищожение.. ! ..

И какво, ако след време ще се отчете че е било гояма грешка.., но златото ни го няма.. ? !
А до тогава ,кой знае още колко райони ще опустошат..

Ако всеки българин си купи по-малко 1 вестник в годината.. Ето я концесионната такса !! ;)

Не искам никого да ограмотявам, това вече си е очевидна истина..
Казано ни е индиректно.. "Искате не искате, кой ви пита ,управниците ви са в нашите ръце, те решават ! "

Далеч сме от единни позиции, мисля в момента, 2в34я1 А като почнат да взривяват и видим че за нищо не са готови.. ?
Нито с профилактика, нито с пътища, нито.. ..с още 100 "нито " , а може и повече.. Това не е детска игра.. а
напрао "апокалипсис " за района.. Имло ОВОС.. Ха ха , поне аз не вярвам на продажните лакомници.. !
Тези които го разрешиха, или не живеят там за да ги налетят отровите и радияцията, или първи ще избягат ... !
За 100 години статистика по света, документирано , се знае с колко % се увеличава смъртността и другите заболявания..
При жалкото равнище на нашето задравеопазване с колко тук ще умножим процента ? .4, 5 ?
Да не говорим за журналистие.. те и сега ги няма, камо ли на "откриването " и на първите взривове..
Едва ли ще ги допуснат да ни покажат за какво става дума..

Жалко !
Как мислите.. ? Легендарния ни Хан, Хан Крум, дали е знаел да смята преди векове.. ?
Излишен въпрос, но ако е жив и види какъв процент ни дават.. Как ще постъпи.. ?
Гадая, но мисля че ще измисли още един закон, или ще приложи неговия, който всички го знаят.. !
y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6
Приятен ден на всички тум и благодаря за вниманието..
y7y7y7
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Пон Апр 03, 2017 11:42 pm

Колеги , някой успял ли е да види и прочете договора за концесията "Хан Крум " ? Същия бе публикуван преди време, или поне част от него, която е за Всички, в НКР / Национален Концесионен Регистър /
Ще се радвам ако някой го е прочел , и си каже мнението ! y3y3y3 Предполагам че повечето тук имат отношение не само към микроскопичните златинки, ами и към тоновете злато, които са в недрата на нашите Планини !
y7y7y7
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот mitaskin » Пет Апр 07, 2017 8:10 pm

OPAL написа:
mitaskin написа:Компанията „Асарел-Експлорейшън“ ще вложи 1,9 млн. лева в проучване за добив на полезни изкопаеми в площ „Боримечково“. Това стана ясно днес след като правителството одобри издаването на разрешение за проучване за три години. Теренът се намира в района на общините Пазарджик, Панагюрище и Лесичово. В проучването на терена дружеството ще вложи и 120 000 лева по мероприятия за опазването на околната среда. Вследствие на предоставянето на разрешението ще бъдат създадени нови работни места и заетост на инженерно-технически персонал в общината, както и ще бъде увеличен и суровинният потенциал на страната, обясняват от правителствената пресслужба. И пак ще продължават да ни тровят по 1 или друг начин

Някой да ми каже какво стана с обещанията за работа на български специалисти в грабителската концесия
"Хан Крум " ?... Мълчт, мълчи и тяхната пропаганда..! Нещо им се досвидя, или си забравиха обещанията.. ... ?!
Май паричките отодоха другаде, не знам..

Ако някой успее да ме убеди, че България, ние като нация имаме полза от тази концесия, тази, която ще взривява
историческите хълмове в Родопите.. Ще има голямо черпене 222 и ще си призная ,.че нещо бъркам.. !
И че всички тези, над 100 000 съграждани като различни политици,учени, специалисти ,
анализатори,еколози и финансисти... и др. ,които не одобряват концесионната политика, .... не са на прав път !?

... Много съжалявам за " Ада Тепе" Унищожиха го ,и ще го изтрият от лицето на Земята,както и много такива други по света
! Съседните хълмове ще имат същата съдба, за жалост ! Но.. Те са НАШАТА земя ! Вместо за отдих , разходки и почивка..
или да показваме на света как се е добивало най-старото злато на планетата.. Пълно унищожение.. ! ..

И какво, ако след време ще се отчете че е било гояма грешка.., но златото ни го няма.. ? !
А до тогава ,кой знае още колко райони ще опустошат..

Ако всеки българин си купи по-малко 1 вестник в годината.. Ето я концесионната такса !! ;)

Не искам никого да ограмотявам, това вече си е очевидна истина..
Казано ни е индиректно.. "Искате не искате, кой ви пита ,управниците ви са в нашите ръце, те решават ! "

Далеч сме от единни позиции, мисля в момента, 2в34я1 А като почнат да взривяват и видим че за нищо не са готови.. ?
Нито с профилактика, нито с пътища, нито.. ..с още 100 "нито " , а може и повече.. Това не е детска игра.. а
напрао "апокалипсис " за района.. Имло ОВОС.. Ха ха , поне аз не вярвам на продажните лакомници.. !
Тези които го разрешиха, или не живеят там за да ги налетят отровите и радияцията, или първи ще избягат ... !
За 100 години статистика по света, документирано , се знае с колко % се увеличава смъртността и другите заболявания..
При жалкото равнище на нашето задравеопазване с колко тук ще умножим процента ? .4, 5 ?
Да не говорим за журналистие.. те и сега ги няма, камо ли на "откриването " и на първите взривове..
Едва ли ще ги допуснат да ни покажат за какво става дума..

Жалко !
Как мислите.. ? Легендарния ни Хан, Хан Крум, дали е знаел да смята преди векове.. ?
Излишен въпрос, но ако е жив и види какъв процент ни дават.. Как ще постъпи.. ?
Гадая, но мисля че ще измисли още един закон, или ще приложи неговия, който всички го знаят.. !
y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6
Приятен ден на всички тум и благодаря за вниманието..
y7y7y7

Почна се:Геолозите вече цял месец сканират правят проучвания,и от 19 почват сондажите.дупе да ни е яко от тук нататък и най лошото е,че ще бият сонди върху 1 средновековно градище не стига че преди 50 години са го надупчили ами сега отново.
Аватар
mitaskin
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Предишна

Назад към Как да го намерим.