Собствено Търсене

За река Лом като начало.

За река Лом като начало.

Мнениеот admin » Вто Мар 22, 2016 9:46 pm

Примера ми е реален и за коректив ще използвам опита и пробите които са над 50 излета на река Лом. Защото тази река никъде няма прегради, има много притоци, които пък прилежащи дерета. Почва от високо в Балкана и продължава по равното до р. Дунав.А и в крайна сметка много колеги са 87:"Y по нея и ще могат да се включат. Ще започна отзад напред, защото днес се убедих че стратегията ми е вярна. Няколко километра по течението сле Ружинци днес направих проба с хеликс реверсивен тромел. В събота шетахме от началото в Балкана до равнината след Ружинци. Проби с легени и лопати. Оказа се че в долната си част Лома е пълен с дребно и микронно злато, което дори легена изпуска. Много магнетит и златинките са тънки , ситни и направо си заминават с магнетита. Оказа се че хеликсревесивния тромел ги лови. Но не всички и не на максимален капацитет. Нужно е предварително пресяване, за да може да се хоризонтира максимално и така да не изпуска.
Но защо в река Лома е така. Просто в равнинната си част тази река, която става огромна при дъждовно време /което се очаква следващите дни/ е страхотна топкова мелница, която смила златото със своите милиарди вече раздробени камъни. И това е останалото от средните наклони кварц със злато , който се е дораздробил или просто това което е останало по него.В един леген има поне над сто ситни златинки /утре снимки/
Ок! вече имаме налично ситно и микронно злато. Знаем мястото, не ни пречи голямата вода, дори ни помага. Но как да го съберем? Добрата новина е че е в горния слой 20см. по целия бряг. С хеликса става, но трябва да се сее , иначе трябва да се изчаква да се разтоварват каналите. С улей, драга, миньорски мъх, абсурд . Водата при тези пособия е силна и направо го изхвърля. Решението е вибро сито или тромел сито, после обаче Нелсън или джиг .Доста скъпи и неща. Нещо ми идва на акъла, но трябва да се изпробва.
Искам да наблегна на това че ще се стремя да наклонявам решенията към по-прости и евтини методи и технологични решения.Толкоз за днес .....ще си лягам рано. y8y8y8
Ахааааа! Мястото на пробата. 8844
Прикачени файлове
Лома.jpg
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: За река Лом като начало.

Мнениеот goturbas » Сря Мар 23, 2016 10:41 am

много добре започва тази Тема,
малко ми е далечко мястото,
ама... ;)
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: За река Лом като начало.

Мнениеот admin » Сря Мар 23, 2016 10:07 pm

goturbas написа:много добре започва тази Тема,
малко ми е далечко мястото,
ама... ;)

Като ти е далече, ще гледаш филма от задния ред а ние ще обираме гилзите отпред y2y2y2 .
Но да продължа по темата. Казах че ще тръгна отзад напред, та ще се преместя по-нагоре по течението, където се събират няколко притока и ще тръгна към Балкана а не към Белоградчик, където червените скали не ми навяват доверие за успех. Свивам от Фалков мост надясно към с.Средогрив и веднага вляво по асфалтиран път към реката. Там червените конгломерати и сивите скали се срещат и спорят дали има злато или като са се размествали е било интересно. В реката е пълно със кварц и не много големи камъни. В караищата има по-големи златинки, но много рядко.Ситно няма а и няма как да има. Макар че е доста равно и би трябвало да се е разсипало злато и магнетит нещо го няма. Обяснението е че още си стои по кварцовете, които няма кой да ги раздроби. Водата когато е силна се разлива настрани и не образува бурен поток за да задвижи "топковата мелница". Иначе количествата са впечатляващи, особено на вътрешните завои. Може би тук тактиката е да се намерят парчета които да "свирнат" с метелдетектор и именно това мисля да направя скоро.Ако свирне някой кварц нали се сещате какво ще му се случи. Мелницата ми си стои така от две години . Ето и мястото.
Прикачени файлове
фалков мост.jpg
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Назад към Голата истина за самородното злато