Собствено Търсене

Има ли злато около с. Бяга

Има ли злато около с. Бяга

Мнениеот Mpower » Чет Ное 27, 2014 6:16 pm

Ако може малко помощ за района около с. Бяга къде има речно злато
Mpower
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: Има ли злато около с. Бяга

Мнениеот admin » Пет Ное 28, 2014 6:30 pm

Mpower написа:Ако може малко помощ за района около с. Бяга къде има речно злато

Ето малко помощ. По принцип почти всички реки в БГ са златоносни и може да се намерят златинки. Но реките, които са богати на расипи не са много. Трябва сам да намериш своето богато място а защо и не своята ртека или дере. за това трябва доста да обикаляш и да прявиш проби. За да рзбереш дали реката край това село е златоносна е достатъчно да вземеш проби от местата които съм ти маркирал. Гледай като копаеш материала да е труден за копане , което показва че е стар расип. Ако отгоре слоя е лесен, карай надълбоко. Стигането до големи камъни на дълбочина е добър признак. Обирай материала около тях. Следи количеството на магнетита, което е показателно че при голямо количество магнетит евентуално ще има и "златит". Ако в тези места които съм ти маркирал не намериш поне една златинка, това означава че реката не е златоносна. Опитай и пиши тук и ще ти покажа следващо място . y7y7y7 Успех и най-важното късмет, защото златото не е там където го търсиш, а където го намериш y7y7y7 .
Прикачени файлове
karta 2.jpg
karta 2.jpg (190.74 KiB) Прегледано 3487 пъти
karta.jpg
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Mpower » Вто Дек 02, 2014 7:47 pm

Много кофти направих доста проби и няма знаете ли поне някоя река на около 20-30 км макс от моя регион но да е наистина златоносна да го видя и аз на живо
Mpower
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот mitaskin » Вто Дек 02, 2014 8:13 pm

това бяга къде беше бре ако е това за което си мисля пробваи малко по нагоре към пещера или пак и луда яна не ти е да;ече
Аватар
mitaskin
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Назад към Карта на златоносните реки и места .