Собствено Търсене

Моите места.

Моите места.

Мнениеот GOLDENBOY13 » Чет Авг 22, 2013 9:48 am

Отварям темата в която се надявам всеки да покаже своите места и така смятам че по-истински и вярно ще можем да продължим с нашето хоби.Примерите и съветите няма да са голословни. За моите места, които сам съм открил мога да дам съвет как, с какво и кога може да се пробват и работят. Надявам се на последователност от колегите. Е ....поне на някои. y7y7y7
https://maps.google.com/?ll=43.41936,23.24851&z=9&t=h
Нещо не мога да вкарам другите места. МНого бавно става. Ще продължа по-нататък.Ако някой го интересува инфо за конкретно място от снимката ще му отговоря. Нещо не успявам да постна факла от Гугъл мап. Някой да помогне.
Прикачени файлове
моите места.jpg
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Моите места.

Мнениеот ktamen » Чет Авг 22, 2013 1:17 pm

Браво на теб.
Така или иначе всички се интересуват кои от всички са двете хубави места с голяма концентрация. Можеш примерно да обградиш двата интересни маркера както аз съм обградил два произволни маркера по средата на твоята карта.
А може би все пак трябва да си помислиш още веднъж дали трябва да даваш публичност на тази информация. Освен, че от нея ще се възползват и такива дето не са ти особено приятни (като мен например) е много вероятно местата да бъдат смляни за отрицателно време от багери.
Прикачени файлове
моите места.jpg
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот rumkos85 » Чет Авг 22, 2013 2:31 pm

Не вероятно,а със сигурност местата ще бъдат смляни за отрицателно време от багери.
rumkos85
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот goturbas » Чет Авг 22, 2013 5:56 pm

Ктамен е прав,
ама има и 2-ри план...
да се влачи багер на ялово място си е паротрошене,
а багеристите не го обичат...,
Бой е подал места, ама те тези си се знаят че дават...
по нещо,
много допълнителни проби трябват някой да се осмели
да рие с Т.Т.Т.
това споделяне не го адмирирам, заради хлебарките във форума ни,
като някой иска нещо да уточнява, или споделя да направи Тема,
па после на лични... с които прецени.
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Чет Авг 22, 2013 6:13 pm

Който желае, идва и отиваме заедно, но после искам тук да потвърди че е така. Доколкото двете яки места е нужно лично да съпроводя желаещите, защото е ясно какво ще се случи. Иначе за мен не е от значение че колегите ще ришкат из деретата и реките. Трябва да има масовка и да се коментира яко, защото злато има в неограничени количества и на мен сам ще ми е трудно да го извлека.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот xorans » Чет Авг 22, 2013 8:37 pm

здравеите колеги y8y8y8 в 50пр. от златоносните реки и дерета има количествени натрупвания-важно е според мене подхода кьм дадено място!водата в момента е кьт но деретата стават и за пиванье 222
xorans
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Ouzoman » Пет Авг 23, 2013 8:48 pm

222
Последна промяна Ouzoman на Сря Яну 22, 2014 2:17 am, променена общо 1 път
Аватар
Ouzoman
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот sisoko74 » Вто Авг 27, 2013 8:29 pm

Абе колега,да знаеш че има мнооого алчни хора?А случайно да знаеш че са като пиавици и готованци които не ценят труда и знанията на хората?Ако не възразяваш ще ти споделя нещо интересно: Вадим си ние с колегата златце вече година от едно "обектче"в провинцията но си го промиваме на Искаро,лошо нема нали?Но понеже виждаш ли те скиват 15-18г.на куп и почнаха да алчнеят.Почнаха да промиват нашия промит материал!Разказваха легенди как сме губели по 2-3г.на промиване?Проверихме не беше верно 0,1-0,2десети,помолихме ги колегите ако е възможно след промиването на нашия матерял от който извличат макс 0,2десети поне да зарият кратеро който са направили и че нямаме против да рият.Викаме им, абе барем купете по една бира за причиненото ни неудобство,щот ще смениме местото на промиване и пак ще требе да си прехвърлите 2кубика да искарате 0,2десети.Е ни бира видехме ни кратеро изчезна а ние сменихме местото.НЕКА СА КОПАТ, МА АКЪЛ НЕМА ДА ИМ ДОЙДЕ НИКОГА! y2y2y2 y8y8y8
Бъди Човек, със Човека!
Аватар
sisoko74
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Нед Сеп 01, 2013 7:38 pm

Едно ново място. Този уикенд бях на състезание в Дълбок дол край Троян. За база си избрах Чифлика хотел Балкан. Ходил съм по реката нагоре, но няма нищо. Но за всеки случай прегледах малките притоци и намерих интересно място. Някъде около 2 км нагоре се стига до мост. Има табела за някакъв параклис вляво. Веднага след моста на камъните до пътя се виждат две бели кварцови жили. Върнете се и преди моста наляво по пътя. Асфалтов е и ще видите построена вила, която е необитаема. Погледнете наляво склона има срутвания и паднали скали по пътя. Огледайте ги и ще видите кварцови жили по тях.В притоко има достатъчно вода. Няма магнетит но в стария насип ще намерите едри песъчинки злато. Интересното е че надолу по реката ги няма. Интересни са кварцовите жили, които трябва да се натрошат и да се види дали има жили в тях. Няма как та попаднат в притока, защото никага водата няма да стигне до падналите камъни.Тествах един от камъните и с gpx- са свиреше на цветно. Утре ще постна мястото с гугъл мап.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот lazar68 » Сря Сеп 04, 2013 2:55 pm

Идеята за споделяне на местата не е нова, но поздрави за Андрей y3y3y3 и аз съм привърженик на споделената радост ... и все пак по-добре темата да е в затворената част на форума ( според мен) . Още веднъж поздрави за добрата тема.
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Следваща

Назад към Карта на златоносните реки и места .