Собствено Търсене

Центрофугален сепаратор "CSG-1" промишлен вариант.

всичко за марката Plastica-m

Re: Центрофугален сепаратор "CSG-1" промишлен вариант.

Мнениеот КАЯ » Вто Сеп 30, 2014 6:36 pm

Точно тази идея беше хрумнала и на репата. Дадох му линк на такъв произвеждан промишлено и продаван. Почти сто процента е патентован. В статията за която говорех в предишният си пост бяха дадени и някои от недостатъците на различните варианти.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Вто Сеп 30, 2014 6:55 pm

КАЯ написа:Колев, надали и ще видиш нещо от мен. От двадесет години дори и на проби не съм ходил, но предишните двадесет и кусур години съм пробвал и измислял какво ли не. Нямаше интернет тогава, но по-късно като се появи се оказа, че съм измислял измислени неща.
познато ми е чувството на изкачване на върха по твоя пътека, но ти си производител и търговец, произведенията ти трябва да отговарят на някакво техническо равнище. Сигурно си попрочел нещо. В златодобива всичко е измислено отдавна , като техника. Много от решенията си остават само като идея, патент без да са работоспособни. Дано твоето да не е такова.
П.п. А трябва ли да видиш нещо, за да се вслушаш в нечий съвет.

Както винаги мнението ти звучи като височайство. Все ти си минал преди другите, но не си оставил пътека. Наистина много е измислено в тази област, но за тези двайсетина години за които говориш и през които не си си мръднал пръста, такива като мен са измислили инженерните полимери и технологични решения, които приложени в нови идеи ги правят реални. А преди 20 години никой не е и предполагал за тях.
p.s. Вслушвал съм се в много мнения и съвети и така съм се научил да конструирам и произвеждам машини.Все пак образованието и практиката ми преди 20 години са на музикант. Но за да се вслушам в нечий съвет естествено е че трябва да ме е убедил в това за да му вярвам, а това не става с празни думи и най-вече от профил във форум , зад който защо пък да не стои някой измислен "герой", умник, спецалист и носител на научни степени. А защо не и да е тъпак, глупак и некадърен загубеняк. Нищо лично, ама аз наистина не знам нищо за теб. y8y8y8 Честно казано нямам интерес и нужда от това, за което дори мога да ти се извиня предварително. r54wt43
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Вто Сеп 30, 2014 7:12 pm

КАЯ написа:Точно тази идея беше хрумнала и на репата. Дадох му линк на такъв произвеждан промишлено и продаван. Почти сто процента е патентован. В статията за която говорех в предишният си пост бяха дадени и някои от недостатъците на различните варианти.

Спомням си Киро /Известния/ приятел музикант който бе казал една вярна истина, че..."И най-добрата техника в ръцете на един некадърник е купчина старо желязо" y2y2y2. Стига с тая Ряпа. Механичните движения и явления като разбъркването няма как да бъдат патентовани. Все едно до патентоваш бъркането на манджата с черпак или вида на черпака, ъгъла и посока на бъркане обратна на въртенето на земното кълбо. Хайде не ме разсмивай. 777 сентрофугалното сепариране е измислено 1881 година и наистина има хиляди измишльотини. Аз не измислям а уточнявам работеща практика и начин, добър като цена, производителност и достъпност за по-широк кръг от потребители.
p.s. Спомням си една мисъл която ти подхожда..."Който го може действа а който не го може...преподава". y8y8y8
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот КАЯ » Сря Окт 01, 2014 5:29 am

Както винаги отговаряш арогантно. Вече съжалявам, че взех отношение по това което правиш. Винаги съм се старал да не коментирам това което правиш, а и като модератор в този форум съм се опитвал да не се развихрят нападките срещу теб. Явно не е трябвало.
П.п. Може, и се патентоват съчетанието на известни неща, което довежда до нови свойства например.
П.п. 2 Извинявам се, че съм споменал името на твоят дразнител. Пък то се оказа, че нещо му е хрумнало преди тебе. Ама той не е така арогантен като теб и прие с достойнство, че нещото вече било измислено.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Сря Окт 01, 2014 7:15 am

Кая. Ето на че според теб трябва "с достойнство " да приема твоите думи и това не е арогантно ли? y2y2y2 Естествено е че много е мъдрувано и измислено в тази насока, но много малко е реализирано поради това че всеки ръси акъли а малко действат, защото второто изисква много време, средства и усърдие. Нета е пълен с подобни начини за разбиване при центрофугалното сепариране и не трябва много акъл да се сетиш че като пипнеш с пръст в канала и масата да се разбие и пренареди по тегло.Така че механичния начин на рабъркване не е казус. Моят казус е да успея да го изпълня от практическата му страна със съвременни методи и материали. Опитите със стоманени ламели са положителни и сега остава да заменя ламарините с еластомерни полимерни пластини, които ще поемат еластичните промени в нивата на каналите. Освен това трябва да са в подпружинен пакет, който да се завърта и да освобождава канала да се напълни . Това наистина не съм го срещал из нета. Още повече че това трябва да е елемент, който да е консуматив който да се износва за сметка на чашата и тази МОЯ идея има практически замисъл това да бъде евтин консуматив, който да замени сложните системи на Нелсъна и другите модификации работещи с противоналягане и центрофугалния начин да стане достъпен а не за него да се говори като сложно и недостъпно нещо.И преди съм се справял с такива решения или както казват за нас българите че можем да .....дявола и то във въздуха y2y2y2 .
P.S. Извинявам се за тона с който ти отговарям, но във всичките ти коментари по моите идеи преобладават нюансите в стил кой е по, по-най което ме дразни, което няма как да подмина с наведена глава и "достойно". Явно трябва да промениш нещо в стила си или ако не аз няма да ти се сърдя и нямам претенции за разлика от теб y8y8y8. Иначе съм свикнал когато правя нещо да става това, което аз мисля и това в което аз вярвам, за което не дължа на никой извинения , обаснения и каквото и да е. Има една приказка за вълчия врат който е дебел. 666 Виж, от теб като опозиция тук има голяма полза а и поразбирваш от нещата y3y3y3 .
Ето и проста скица на моето практическо решение.Във всеки канал ще има ламел. Всички ще са закрепенина обща ос, която ще се звърта толкова, колкото ламела да излезе от канала и той да се напълни .Дори смятам че това врязване на разбиващите ламели трабва да е пероиодично например на 20-30 оборота веднъж за по-малко съпротивление и по дълго време за пренареждане на материала. 12ytw5 Но пробите ще покажат.
Прикачени файлове
ламел.jpg
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот КАЯ » Сря Окт 01, 2014 5:18 pm

От сърце ти желая успех, и никога коментарите, в малкото пъти когато съм коментирал нещо твое, не са били в стил "кой по-, най-. Винаги съм се старал да има полза от това което казвам, дори от всичките ми постове /а те не са малко/ трудно ще намериш нещо което да не е по дадена тема, или спам.
П.п. Наистина не съм срещал подпружинени ламели, но не съм се ровил толкова подробно в литературата за тези сепаратори.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Сря Окт 01, 2014 9:30 pm

Mitashki ! Изтрих ти поста, защото е долна лъжа и е чист спам. Ако желаеш да ме очерниш или обидиш ,не го прави тук в този форум. y8y8y8 Има толкова много още y2y2y2 . Не се ли усещаш че си нагъл и ми цапаш темата.После аз това и онова.
p.s. Машината която купихте /не от мен/ беше употребявана и доста стар модел. Предложих да я рециклирам, защото беше много стар модел но така си остана. Такива машини съм продал над 430 по цял свят . Тук в тази тема се говори за центробежни сепаратори и не е редно да се обсъжда друго. Ако желаеш отвори си тема за Колев , колко са скапани машините му и т.н. Там ще дискутираме. Честна златарска! y8y8y8
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пет Окт 03, 2014 8:44 am

Ето как ми хрумна последно да реализирам подвижен гребен, от пружинна стомана за по-висока издръжливост. Самия гребен ще се върти по надлъжната ос, която е закрепена ма корпуса здраво посредством лагерно тяло. По-тозо начин тя ще се движи и отваря пропорционално на съпротивлението от постъпващия материал, който се разпределя по конуса и преминаващ през каналите. Така ще се осъществи на практика постоянно разбъркване и сепарация на тежките частици, кото ще се задържат винаги на дъното на каналите. Смятам че така ще може да се вдигне значително скоростта и най-микронните частици ще могат да се сепарират.
P.S. За справка: При Нелсъна , който разбърква с вода под налягане е невъзможно да се вдигат обороти над 600, защото налягането на водата не може да преодолее налягането на тежката фракция поради малкия отвор на дюзите.Дори в справките се казва че препоръчителната граница е 400об/м , което не е достатъчно за микронно злато. При моя вариант това няма да е проблем те да стигнат до 2000 об/м.Оня ден го въртях с 2800об/м. , но без гребен 333 Пробите ще покажат колко надежден и износоустойчив е варианта, но безотпадъчни технологии няма. 777
Прикачени файлове
greben 3.JPG
greben 2.JPG
greben.JPG
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пет Окт 03, 2014 11:36 am

Дикато някои си седят по форумите и си разказват "поучителни истории" аз днес направих тест и то доста успешен, поне на пръв поглед. Оказа се че грбена трябва да влиза и излиза циклично/на видеото го правя на ръка/. Лесно ще се върже с основното въртене и даже ще се синхронизира с оборотите. На снимката се вижда концентрата, който остава. В средата има тапа, която се вади и концентрата изтича през кухата ос. Ето видео от теста" http://www.youtube.com/watch?v=iDhpLBek ... lAQDin8Inw Ясно се вижда как за секунди се сепарира материала и остава само черното. Даже и мен ме учуди и ми идва да си говоря на Вие y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 .
Смятам че този проект е към края си. Остава да се доуточнят подробности и да се реализира като производство. Е и малко външна фаца , за да дразни опонентите y2y2y2 . Предполагам че до месец ще има окончателен вариант в стационарна и мобилна версия, която да работи с инжектор, който да подава направо в сепаратора. Става въпрос за предварително пресята фракция.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пет Окт 03, 2014 1:54 pm

Забравих да постна снимката с финалния резултат. В понеделник ще има и други. Слитак, аз пътувам към Панаира, ако искаш утре може да се видим там. y8y8y8
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към KOLEV & CO ltd.