Собствено Търсене

Центрофугален сепаратор "CSG-1" промишлен вариант.

всичко за марката Plastica-m

Re: Центрофугален сепаратор "CSG-1" промишлен вариант.

Мнениеот admin » Чет Сеп 18, 2014 5:48 pm

centrifugal 2.jpg
Втория ми идея е да сложа в каналите О-пръстен от микропореста гума примерно ф 12 . При покачване на оборотите от силата на притискане той ще се сплесква и така канала ще вдига обема си и ще събере маса, после със спадането на оборотите гумата ще избутва и размества сбитата маса, като в капана ще остава най-тежката а по-леката ще преминава в по-горния ред. С периодично сменяне на оборотите ще се постигне финно сепариране. Опасявам се само да не се събира тежка фракция зад О-пръстена, но това може да се избегне със специална форма тънко-дебело и така още по-добре да се разбърква сбитата от високата гравитачна сила маса. 333 Ето и скица на идеята.
Всичко това е само идея и тепърва ще има доста опити, но както казва брадчедите "После ако се закваси морето има чавете да кусат кисело млеко"! y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот slitak » Сря Сеп 24, 2014 7:36 pm

Какво стана с опитите , сеирджиите ще се пукнем от любопитство. 777 Липсата на новини да го приемаме ли за добра новина y2y2y2
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Чет Сеп 25, 2014 6:36 am

И двата вариенианта отпадат. При първия материала се набива покрай пръстените и ги фиксира. Има ефект,но докато се налълни луфта между пръстените и дънотона каналите, което не е задоволително, защото се губи много от обема.
При втория вариант сепаратора трябва постоянно да спира и да тръгва, което пък прави процеса много дълъг и неефективен.
Инстинския начин е да има врящ слой, който ще опитам да постигна с въздух, идеята ми е да вкарам въздуха с водата. y6y6y6
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот КАЯ » Чет Сеп 25, 2014 6:05 pm

Колев, колелото е открито отдавна. Топлата вода също.
П.п. Когато Репата се беше захванал да прави подобно нещо, бях дал линк в този форум с представени голяма част от произвежданите такива сепаратори, с някои обяснения на принципа им на работа. Нямаше смисъл да давам и препратки към патенти, щото той и това което бях дал не прочете. Потърси го и прочети, пък може да ти дойдат някои идеи.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот slitak » Чет Сеп 25, 2014 8:36 pm

Въздуха и азота не се разтварят в вода. Опитай с технически въглероден двуокис/газирана вода/. 67ъе^&
Като дойдеш в Пловдив ще ти покажа още една идея която е по близо до топлата вода но някой трябва да я провери. 12ytw5
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Пет Сеп 26, 2014 5:44 pm

КАЯ написа:Колев, колелото е открито отдавна. Топлата вода също.
П.п. Когато Репата се беше захванал да прави подобно нещо, бях дал линк в този форум с представени голяма част от произвежданите такива сепаратори, с някои обяснения на принципа им на работа. Нямаше смисъл да давам и препратки към патенти, щото той и това което бях дал не прочете. Потърси го и прочети, пък може да ти дойдат някои идеи.

КАЯ! Ами то и четенето и сърфирането из нета е отдавна нещо съвсем обикновенно и не знам защо си мислиш че не съм "изучил" материята. Всъщност нищо не знам за твоя технически гении, не съм видял нито едно твое творение за да се вслушам в някой твой съвет или идея. Тази "кафеварка", която Репата беше скалъпил беше по-скоро виц. А и той е тенекеджия и сложни технически решения за него са нещо много чуждо и недостъпно за реализация. 
Сигурно ти е трудно да разбереш, че като някой алпинист за мен интереса е да изкача върха по мой маршрут и със собствени сили а не горе да ме стовари хеликоптер. За сепаратора имам още няколко идеи които ще споделя тук. Днес едната не успях да тествам, но в понеделник със сигурност. А тя е механично разбиване на масата, което е просто, надеждно и по-добро от това с водна риза под налягане през дюзи и т.н. Но нека минат пробите и тогава ще дискутираме. y8y8y8
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пет Сеп 26, 2014 5:51 pm

slitak написа:Въздуха и азота не се разтварят в вода. Опитай с технически въглероден двуокис/газирана вода/. 67ъе^&
Като дойдеш в Пловдив ще ти покажа още една идея която е по близо до топлата вода но някой трябва да я провери. 12ytw5

Слитак! Идеята е като паразит, впива се в теб и почва да те яде докато не се отървеш от нея. y2y2y2 Не се опитвай да ми насадиш някой твой паразит 777. Имам си много и сега!
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот slitak » Пет Сеп 26, 2014 7:56 pm

На Еверест е пълно със самотници атакували върха... 777 Някакъв принос или признание ... Е поне са се оттървали от "идеи-паразити" 66551
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот КАЯ » Съб Сеп 27, 2014 5:57 pm

Колев, надали и ще видиш нещо от мен. От двадесет години дори и на проби не съм ходил, но предишните двадесет и кусур години съм пробвал и измислял какво ли не. Нямаше интернет тогава, но по-късно като се появи се оказа, че съм измислял измислени неща.
познато ми е чувството на изкачване на върха по твоя пътека, но ти си производител и търговец, произведенията ти трябва да отговарят на някакво техническо равнище. Сигурно си попрочел нещо. В златодобива всичко е измислено отдавна , като техника. Много от решенията си остават само като идея, патент без да са работоспособни. Дано твоето да не е такова.
П.п. А трябва ли да видиш нещо, за да се вслушаш в нечий съвет.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Вто Сеп 30, 2014 4:20 pm

Днес правихме тест на река Бързия, защото исках да да имитирам истински добив. Конфигурацията в която смятам да учасва сепаратора включва сито/тромел 2мм след което пресятата фракция да влиза в сентруфугалния сепаратор. След като пресяхме едно корито го прекарахме през сепаратора и успеха е забележителен. 100% сепарация при 500-600 оборота. Като показател за успеха според мен е това, че на изхода нямаше магнетит, но имаше много черен пясък, който не го лови магнита. Много пирит и т.н. На снимката се виждат пластините, които разбъркват свитата фракция или по-точно не позволяват на фракцията да се сбива. Утре ще модифицирам тези пластини в елементи от пружиннна стомана, за по-дълъг живот и по-интензивно разбиване. Важното е че идеята работи перфектно. y3y3y3
Прикачени файлове
proba 2.JPG
proba 1.JPG
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към KOLEV & CO ltd.