Собствено Търсене

НАЧИНИ И ТРИКОВЕ ЗА РАБОТА С ЛЕГЕН ЗА ПРОМИВАНЕ "BIG FOOT"

всичко за марката Plastica-m

НАЧИНИ И ТРИКОВЕ ЗА РАБОТА С ЛЕГЕН ЗА ПРОМИВАНЕ "BIG FOOT"

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Мар 26, 2014 5:27 pm

Тъй като вече станаха много притежателите на този леген а и постоянно ме питате как се работи с леген , в тази тема ще споделя моя опит в боравенето с легена. "BIG FOOT" бе създаден като последващ модел на "GOLDENBOY" , който се оказа малък за проби и директно промиване , поради големината си а и предназначението му е за финно сепариране на златинките. За това големия размер и площ на "BIG FOOT" го прави универсален и за двете действия по промиването на расипно злато. Благодарение на голямата площ и специалните елипсовидни капани лесно и надеждно се улавя и пресява тежката фракция в която евентуално ще намерите и жълтите люспи.
След като се напълни легена/ желателно е да е предварително пресята с решетка/, може и с връх се потапя във водата, така че фракцията да потъне и над нея да има вода. С движенията посочени на снимката почнете да миете, разреждате и изчиствате фракцията от калта, големите камъни. Често изсипвайте мръсната вода и потапяйте отново, защото гъстата вода е лепкава и така ще отнесе някой тънка и лека златинка.Повторете тази операция няколко пъти, докато изчезне мътната вода и не забравяйте че глината е добър помощник, защото по нея се залепват златинките и особено измивайте големите камъни, защото турболенцията на реката ги е събрала именно около тях а глината ги е залепила за тях. Това е първия етап от промиването. Следва втория но ще е утре y7y7y7 . Вижте и клипа за да ви стане по-образно.
Прикачени файлове
BIG FOOT промиване на материала.jpg
Последна промяна GOLDENBOY13 на Сря Мар 26, 2014 5:45 pm, променена общо 1 път
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: НАЧИНИ И ТРИКОВЕ ЗА РАБОТА С ЛЕГЕН ЗА ПРОМИВАНЕ "BIG FOO

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Мар 26, 2014 5:39 pm

Ето и клип на който показвам бавно и точно как се промива с този леген. Трябва да различавате отделните етапи от промиването.Клипа е заснет на най-богатото място в България около Монтана. http://www.youtube.com/watch?v=Q2X9I1KJ ... e=youtu.be
И снимка на добива от клипа.
Прикачени файлове
добив от един леген.jpg
Последна промяна GOLDENBOY13 на Чет Мар 27, 2014 9:19 am, променена общо 1 път
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот italianeca » Сря Мар 26, 2014 10:56 pm

Нема сьмнение вьв вьзможностите на бигфута.нека и непритежателите му да видят клипчето.аз прилагам и други анджельци при промиването.тоест техники.мои си.легена е жесток.браво. y1y1y1 y1y1y1 y1y1y1 .
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Чет Мар 27, 2014 10:40 am

Следва пресяването /махането на по=големите камъни и камъчета/, както и сепарирането на по-тежката фракция. Това се получава със странични движения и напред/назад.Каро при движенията напред едновременно се променя ъгъла така че предния край леко да се повдига нагоре. Желателно на няколко пъти фракцията да се връща назад както е на видеото.И така докато остане магнетита. Не забравяйте да махате камъните.По-малките легена сам ги пресява при странично движение и с промяна на наклона надолу, но не повече от хоризонтално положение.И не забравяйте , най-важното легена да е винаги 2-3см под водата.
Прикачени файлове
Пресяване с БИГ ФУТ.jpg
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Silvar » Сря Юни 11, 2014 2:01 pm

Колеги, това е сравнително нов леген за промиване на злато.
Практиката показа, че трябва да се покаже как се работи с него, защото стария метод на легените с въртене в кръг при промиване, не работи тук и хората остават доста объркани.
Гледайте филмчето и запомнете - с тоя леген все едно въртите волана на кола...
Легена, заедно със ситото са много барзи и ефективни при вземане на проби.
На веднъж можете да промивате 3-5 лопати.
https://www.youtube.com/watch?v=wmIghvbnaRE
Silvar
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот kozka » Нед Юли 13, 2014 7:51 pm

1.jpg

y8y8y8

Преди да спечеля второ място на състезанието не бях пипал легена. Само бях чувал: Това става само за салата, това е добро да си храниш пилетата с него и .... Но явно тия хора не са работели с легена. За пореден път се убеждавам, че на НИКОЙ не може да се вярва и хората само си говорят без да са пипнали и пробвали. Аз мога да кажа, че работи и то доста добре, за човек без опит с него да извадя петте съчми за 50 секунди за мен е превъзходен резултат. Абе хора пред учите ми едно момиче на не повече от 6 години направи време 24 секунди с малкият леген, за какво говорим. Легена е по различен от гарет, работи се с друга техника, но това не го прави лош. Поздрави от мен, а хората дето не са промили една кофа с него да не говорят глупости, че са смешни.
Аватар
kozka
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Съб Авг 16, 2014 4:06 pm

Ето нов клип показващ че BIG FOOT е най бързия леген за промиване....а и за улавяне на 100% всичко. Мястото е в Берковският Балкан и е другото концентрирано място с 2 грама на ден y7y7y7 y7y7y7 y7y7y7 а защо не и повече 8844 7ъ;ШП !!23k .Извинения за лошото качество но записа е правен с малък таблет.
https://www.youtube.com/watch?v=s2wZoBLtzpg
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пон Авг 18, 2014 8:28 am

Вчера на Искъра при Ребърково имам едно местенце и го ревизирахме. Много труден материал за промиване, с гъсти корени, но и добри златинки. Плавенето с BIG FOOT е по-различно от това с кръглите легени. При него промиването е със странични движения, при които слоя кипи и с движенията напред материала се разтоварва бързо.Естествено че решетката спомага много за отделянето и размиването на калните и лепкави фракции.Ето и клип на който ясно се вижда как става това.
https://www.youtube.com/watch?v=xbu3NNe ... e=youtu.be

И един бонус от мен...координати на мястото.
Прикачени файлове
Злато Ребърково 2.jpg
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот владорадо » Вто Авг 19, 2014 10:19 pm

В Неделя пробвах легена "Биг фут" на реката Моудаш в Уелс. Отидох на участък където нямаше достатъчно силни бързеи за да може да се използва улей. Бигфута се представи чудесно, преплавих концентрат колкото с малкият улей и за два часа намерих няколко златинки. За съжаление мобифона ми падна във водата и загубих снимките. Другият път ще ви покажа злато от Уелс добито с бигфута.
Ето как изглежда уелско злато:

Изображение
владорадо
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот mitashki1975 » Сря Авг 20, 2014 8:36 am

GOLDENBOY13 написа:Вчера на Искъра при Ребърково имам едно местенце и го ревизирахме. Много труден материал за промиване, с гъсти корени, но и добри златинки. Плавенето с BIG FOOT е по-различно от това с кръглите легени. При него промиването е със странични движения, при които слоя кипи и с движенията напред материала се разтоварва бързо.Естествено че решетката спомага много за отделянето и размиването на калните и лепкави фракции.Ето и клип на който ясно се вижда как става това.
https://www.youtube.com/watch?v=xbu3NNe ... e=youtu.be

И един бонус от мен...координати на мястото.
Пробвахте ли прилежащото дере дали не влачи нещо по така?ако има вода де y7y7y7
владорадо написа:В Неделя пробвах легена "Биг фут" на реката Моудаш в Уелс. Отидох на участък където нямаше достатъчно силни бързеи за да може да се използва улей. Бигфута се представи чудесно, преплавих концентрат колкото с малкият улей и за два часа намерих няколко златинки. За съжаление мобифона ми падна във водата и загубих снимките. Другият път ще ви покажа злато от Уелс добито с бигфута.
Ето как изглежда уелско злато:

Изображение
колега хубави златинки .С какво сито бачкаш колко мм че да обработваш толкова много материал за улеи
mitashki1975
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Следваща

Назад към KOLEV & CO ltd.