Собствено Търсене

Сепаратор "Чапаев".

всичко за марката Plastica-m

Re: Сепаратор "Чапаев".

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пет Мар 15, 2013 6:39 pm

Stoian написа:y1y1y1 Заради това ще ида специално до Панаира да го видя . y7y7y7

Само да не е в четвъртък, защото няма да съм там.
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот r.petkov » Съб Мар 23, 2013 4:10 pm

goturbas написа:т.е. от листове с такива канали
се подреждат под ъгъл и залепят
за барабана,
за да избутват нагоре най-тежкото?

Нещо като " лява " резба , ама аз като чуя за такава и бягам надалече.....
Аватар
r.petkov
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот daoazo » Пет Мар 21, 2014 7:41 am

здравей златно момче .много добре си го сработил това сепараторче поздравления.имам един въпрос продаваш ли само траби на сепаратора намен ми трябва една .и ако не е тйна какжа е цената.аз имам жсичко ж наличност просто ни трябва тръба ако е възможно да закупя една стига да е на сносна цена благодаряти .за ж бъдеще можеби това ще е по добрият инструмент който ще стопанисва златотърсача.малък компактен мобилен и много функционален.пожелавам ти много успехи с подобренията.
daoazo
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пет Мар 21, 2014 7:54 am

daoazo написа:здравей златно момче .много добре си го сработил това сепараторче поздравления.имам един въпрос продаваш ли само траби на сепаратора намен ми трябва една .и ако не е тйна какжа е цената.аз имам жсичко ж наличност просто ни трябва тръба ако е възможно да закупя една стига да е на сносна цена благодаряти .за ж бъдеще можеби това ще е по добрият инструмент който ще стопанисва златотърсача.малък компактен мобилен и много функционален.пожелавам ти много успехи с подобренията.

Благодаря за потупването по рамото. r54wt43 Наистина всичко друго от сепаратора е възможно да се събере в любителски условия. Но тръбата е сложна за изпълнение, дори за да я реализирам бастисах един голям струг и го преправих на нещо като борверг. Не съм се замислял да продавам отделно тръби, но не си първия който ме запитва и явно ще трябва да предложа това, защото целия сепаратор е наистина скъпичък и за да продължи идеята за него ще трябва да "допринеса" за това. Ок! Ще ти пиша на лични. Ако някой друг желае може да ми пише на лични. Но да спомена, че скоро ще има нов модел y7y7y7 и да няма сръдня.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот daoazo » Пет Мар 21, 2014 7:31 pm

здравей благодаря за отклика .незнам каква е цената на този сепаратор но по интернет има някакви американски и са от порядака на 1300-2500 долара .но не са със спирален принцип като твоя те са с вътрешно сито и по едра спирална траба по едра имасе в предвит с по на широко нарязана спирала .на мен лично не ми трябва в момента веднага тръбата а за есента и бих се зарадвал ако си се решил да пуснеш и тръби в продажба до ри новият модел да е с друга тръба самият тромел може да се преспособи с сменяеми накрайници и да си ги сменят според терена и начина на работа.аз лично в момента окомплектовам тромел който ще ми е необходим за есента и не ми е спешно .но според мен
много колеги биха си взели тръби за тромел и ако са с различен цолаж още по добре понеже всеки златар се нуждае от такова технологично зверче ,то ти спестява труда на сеене труда на прониване пред коритото .незнам някой пробвал ли се е на ден да прекара 20 колички през корито да ги сее и да ги промие това е адски труд за един човек.а с тромел чето един изстрел два заека.благодаря много за вниманието .
daoazo
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Мар 21, 2014 8:42 pm

Наистина тръбата е със специфични канали като за нашите условия, където златинките са дребни, плоски и дори плуват. За това съм проектирал специален профил на канала, който наподобява трионообразен провил с обратен наклон. Дори ще експериментирам с още по-тесни канали, защото в долното течение на Огосто има много дребно, но и в колеми количества злато, което може да се прихване с дълбоки и с доста обратен наклон на каналите и да се използва триенето като фактор при сепарирането. Нещо подобно на легена за промиване, но ако го въртиш около себе си с 60 об/м.
Имам една идея за нещо като две в едно. За да вдигна гравитачното поле да зъвъртя с големи оборотиедна тръба, която оваче сама да се върти с бавни обороти. Така ще се вдигне гравитационното поле и същевременно ще се саморазтоварва. Проблема е да се балансира тръбата, защото при 700 об/м ще стане страшно. Ще опитам отначало с малки диаметри за да се види какви ще са резултатите, защото както обичам да казвам че...Наука няма за всичко! y4y4y4
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот daoazo » Съб Мар 22, 2014 11:04 am

това със 700 оборота в минута не за любителски условия може да убие човек.по добра е идеята за 60 оборота в минута .за 700 оборота се изисква мнго внимание и прецизност както в направата така и в експлоатацията не е за всеки/има много невежи хора и затова стават злополоките не си слагаи грях на душата/.и нтересно е това с назъвеният улей.успех
daoazo
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот daoazo » Вто Мар 25, 2014 10:32 am

имам едно въпросче относно резбата на тръбата каква е широчината на резбата и дълбочината ,какво е разтоянието между каналите на спиралната резба.благодаря.
daoazo
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Мар 25, 2014 5:52 pm

daoazo написа:имам едно въпросче относно резбата на тръбата каква е широчината на резбата и дълбочината ,какво е разтоянието между каналите на спиралната резба.благодаря.

Доста трудна работа е. Аз бастисах един голям китайски струг и да реализирам стъпката му разместих зъбните, срязах кръстатия супорт и насадих кондуктор за да хвана тръба Ф400 и после гигантска боргщанга с монтирана на нея лимба.Ето ти профила на спиралата.А и обща схема на уреда. Наклона на каналите е обратно за да гребат назад и нагоре по наклона.
Прикачени файлове
принципна схема на сепаратора.jpg
хеликс реверс.jpg
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот daoazo » Вто Мар 25, 2014 6:12 pm

благодаря ти много. y1y1y1
daoazo