Собствено Търсене

Сепаратор "Чапаев".

всичко за марката Plastica-m

Re: Сепаратор "Чапаев".

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Мар 13, 2013 4:18 pm

КАЯ написа:Напредваш със пробите и подобренията. Все пак при този тип апарати доброто действие зависи от диаметъра и дължината на барабана. Дано скъсяването с цел по-добри габарити за пренасяне не намалят ефективността, но това ще покажат новите проби.
Има ли възможност да се увеличи чувствително водата на решетката. Все още камъните на не са неизмити. Ще окаже ли увеличената вода някакво негативно действие върху работата на концентратора?

По принцип пречи и бута материала надолу, но ако се загледаш във видеото на големия ще видиш, че като се вкарва редовно и постоянно материал, тръбата се пълни и "свободното" място, където силната вода бута надолу се заема от миеща се маса.20-тината канали, в които се сепарира материала на спокойствие съм защитил с входния улей и така, това, което влезе нагоре над тази граница вече няма връщане назад...е става въпрос за по-тежките частици. При малкия това ще е лесно, защото материала ще пада в края и цялата зона на финно сепариране на практика ще е защитена от попадане на непромит и непресят материал и тогава силната водна струя на душа няма да пречи.Нямах инструменти да разменя местата на крановете при пробата. Иначе можеше да тествам с по-силна вода, но мисля че няма да пречи. Една от CNC машините ми има ход по Z около 450мм. Имам на идея да фрезовам на нея вътрешните канали така, че от края да са дълбоки и широки и нагоре да стават постепенно по-плитки и тесни и мисля че това ще е най-доброто. y7y7y7
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот marian66 » Сря Мар 13, 2013 4:29 pm

Напредваш,адмирации за положения труд, време и средства.Има още да доизкусуряваш,но всичко с времето си y7y7y7
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Мар 13, 2013 4:33 pm

Stoian написа:Изгледах клипчето , ексцентричният отвор ми хареса много като идея y7y7y7 .Водата на решетката ми се вижда малко , няма ли опция решетката да вибрира леко - така ще изхвърля сама камъните които остават на нея ?
Като цяло мисля че се движиш в правилната насока и само пробите ще си кажат от какво още има нужда .
Мен лично ме интересува долният праг на улавяното ?
И какъв процент изтърва ?

Ексцентричния отвор ми дойде като идея миналия уикенд, като клатех, големия пан на разходка и забелязах, че ако клатя в едната посока, големите камъчета отиват на едната страна.На видеото се вижда как големите камъни изпадат на порции измити от едната страна на отвора, сякаш нещо ги избутва.Просто случайно попадение. Мисля да преправя входния бункер да се повдига леко, като сложа панта в долната част а на цилиндъра да фрезовам канал с гърбици в който да се търкаля ролка , чиято ост да е захваната за бункера и така с въртенето ще подрипа в какъвто ритам му кажа. А ако се получи неравноделен ламаринен ритъм 7/8, може и хорце да ударим ...криво садовско y2y2y2 . А пък аз имах все 2-ки и 3-ки по народна музика.От къде да знам че ще ми потрябва някога y6y6y6 .
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Мар 13, 2013 4:41 pm

marian66 написа:Напредваш,адмирации за положения труд, време и средства.Има още да доизкусуряваш,но всичко с времето си y7y7y7

Вече почвам да се плаша, защото ако издялкам още по малък на половината на този, мислех да го кръщавам на Петка y7y7y7 ама ти ме предупреди и май ще го кръстя "Малкия Мук".
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот marian66 » Сря Мар 13, 2013 4:46 pm

Andrey13 написа:
marian66 написа:Напредваш,адмирации за положения труд, време и средства.Има още да доизкусуряваш,но всичко с времето си y7y7y7

Вече почвам да се плаша, защото ако издялкам още по малък на половината на този, мислех да го кръщавам на Петка y7y7y7 ама ти ме предупреди и май ще го кръстя "Малкия Мук".

Кръсти го как искаш,но си ползвай тази тема,пускай малкия мук тук,че не само на мен,но и Андрея да изчете 100 модела ще и се ...... y6y6y6
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот repata » Сря Мар 13, 2013 8:46 pm

В този ред на мисли,със напълно конструктивен и позитивен тон,предлагам :
Ако наистина Андрей направи още по малък от Цар Топ да го кръсти РПГ или АК -47,съкратено от Андрей Колев.Малкия Мук някак си много цървулско звучи?
Отношение по работата му,не мога да взема защото не съм компетентен.Но за името мисля ще му ходи?

П.С Андрей ако това го направиш чесно ще те призная вече........
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 14, 2013 12:26 am

При повече вода а решетката, за да не пречи на работата можеш да опиташ да подаваш материала от решетката не в началото на барабана, а по към средата или поне на на 1/3 от входа. Така последната трета ще работи с оптималната вода.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пет Мар 15, 2013 5:00 pm

Сепаратора Чапаев, вече премина в платения раздел. Иде ред на Петка или Малкия Мук. y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6
Прикачени файлове
Чапаев на реката.jpg
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот marian66 » Пет Мар 15, 2013 5:19 pm

Е,това вече е друга бира,и цената е достъпна y7y7y7
Успех Андрей y8y8y8
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Stoian » Пет Мар 15, 2013 6:28 pm

y1y1y1 Заради това ще ида специално до Панаира да го видя . y7y7y7
Ако някой те измами един път - то това е негова грешка . Но ако някои те измами два пъти - то това вече е твоя грешка .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към KOLEV & CO ltd.