Собствено Търсене

Тест на Хеликс Реверс сепаратор.

всичко за марката Plastica-m

Re: Тест на Хеликс Реверс сепаратор.

Мнениеот haplio » Пет Мар 22, 2013 5:43 pm

Да съм писал, че ще заключвам темата? А заключените теми - според теб не са били за заключване, така ли?
Темата е за тестове на този начин на сепариране - айде кажи ми последните 2 мнения какво точно общо с това имат и не отиват ли в посока заяждане отново?

И за последно малко офф: да сме живи и здрави ще си пишем във форума още дълго. И представи си, че след 3 години този начин на промиване става популярен. И някой се запали по търсенето на злато. И влиза в темата да чете. И какво точно ще прочете в тоя случай? Дебат? Какво дебатирате точно - кое е виц?
Аватар
haplio
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот yavor_penev » Пет Мар 22, 2013 6:14 pm

haplio написа:Да съм писал, че ще заключвам темата? А заключените теми - според теб не са били за заключване, така ли?
Темата е за тестове на този начин на сепариране - айде кажи ми последните 2 мнения какво точно общо с това имат и не отиват ли в посока заяждане отново?

И за последно малко офф: да сме живи и здрави ще си пишем във форума още дълго. И представи си, че след 3 години този начин на промиване става популярен. И някой се запали по търсенето на злато. И влиза в темата да чете. И какво точно ще прочете в тоя случай? Дебат? Какво дебатирате точно - кое е виц?

Бацка, ако трябва да сме честни поста на колегата Стилян също не е по темата, нищо лично даже ми харесва, споменава се за сепаратора...покрай него се пишат и за други неща нормално е леко залитане още повече при даване на насока. а за трите години да прав си ще прочете дебат защото просто сега му е времето. след 3 години може да върви човека с магнит за злато и въобще да не го интересуват нашите методи. няма Бог бртко мили има го само времето- във времето е силата. 222
П.С.
С тази статия някой се е нагушил добре ,но е поел риска да бъде уволнен най-леко ...По взаимно съгласие y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2
шегичка ;)
金は人の心と魂です
Аватар
yavor_penev
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот marian66 » Пет Мар 22, 2013 6:55 pm

Вече е по-темата,махнал съм статията.Еййй,само чакате повод y6y6y6
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот yavor_penev » Съб Мар 23, 2013 7:55 am

marian66 написа:Вече е по-темата,махнал съм статията.Еййй,само чакате повод y6y6y6

Лош си 777 222
金は人の心と魂です
Аватар
yavor_penev
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пон Мар 25, 2013 5:38 pm

На панаира се оказа, че този вид на сепариране е напълно непознат. Разговарях с много любители на това занимание. Имаше и такива, които преди време са се занимавали и сега им стана интересно че " техниката е напреднала" и няма да клатят легените по цял ден.Имаше и лаици, на които им хареса да опитат и дори бяха досадни с въпроса си ...."ама колко мога да извадя"?. Особено много ловджии, които през лятото скучаят и това , че познават реките , деретата и пътищата до тях ще е в плюс. С някои познавачи и специалисти доста бъбрихме и спорихме относно принципа и практическото изпълнение на хеликса.Така и не можах да разбера, как едно основно качество, като принципно дългото време за престой на фракцията за обработка остава все незабелязано. Чак след като акцентирам на това всеки вижда и си казва....да бе... то каналите дърпат назад тежките частици , които пак и пак се връщат и постепенно излизат назад. Смятам да намаля дълбочината и ширината на каналите на малкия сепаратор, някъде около 3-4 мм и толкова дълбоки, защото по този начин , ще елиминирам всичката фракция над този размер а и така камъчетата няма да влизат в каналите и да пречат. Ако попадне по-едро, нека остане за идните поколения.
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Stoian » Пон Мар 25, 2013 8:38 pm

Andrey13 написа: Смятам да намаля дълбочината и ширината на каналите на малкия сепаратор, някъде около 3-4 мм и толкова дълбоки, защото по този начин , ще елиминирам всичката фракция над този размер а и така камъчетата няма да влизат в каналите и да пречат. Ако попадне по-едро, нека остане за идните поколения.

То това може да стане още горе на решетката , в комбинация със същите канали ще е добре y7y7y7
Ако някой те измами един път - то това е негова грешка . Но ако някои те измами два пъти - то това вече е твоя грешка .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пон Мар 25, 2013 8:48 pm

Ако стане още горе на решетката, много от камъните и евентуално глинести и землени буци няма да попаднат в тръбата и няма да бъдат обработени. Опитмал съм със много землена маса и при слаб наклон се мие по-добре. Дори един път слагах много гъсти и тънкостеблени коренища, които се срещат по дъната и доста добре се изпират и златинките падат от тях, но за това мислех да визирам на по-късен етап.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Stoian » Пон Мар 25, 2013 8:54 pm

Andrey13 написа:Ако стане още горе на решетката, много от камъните и евентуално глинести и землени буци няма да попаднат в тръбата и няма да бъдат обработени. Опитмал съм със много землена маса и при слаб наклон се мие по-добре. Дори един път слагах много гъсти и тънкостеблени коренища, които се срещат по дъната и доста добре се изпират и златинките падат от тях, но за това мислех да визирам на по-късен етап.

Това не го помислих y6y6y6 Вероятно си прав , но идеята да намалиш ширината и дълбочината на каналите ще е успешна . Все пак едрото злато е рядкост , но ако го има то ще остане накрая при ексцентричният отвор и пак няма да се загуби y7y7y7
Ако някой те измами един път - то това е негова грешка . Но ако някои те измами два пъти - то това вече е твоя грешка .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот КАЯ » Пон Мар 25, 2013 11:47 pm

Технологические особенности:

- высокое извлечение в концентрат мелкого, тонкого и пылевидного золота и платины: класс - 0,5 + 0,25 мм 98-100%; класс - 0,25 + 0,1 мм 97-98%; класс - 0,1 + 0,05 мм 96-97%; класс - 0,05 + 0,015 мм 80-96%; класс - 0,015 + 0,01 мм 68-80%;

- возможность переработки концентратов, содержащих до 80% тяжелых минералов (магнетита, хромшпинелида, пирита и др.);

[Сменный резиновый вкладыш обогатительной чаши] - возможность извлечения в концентрат ртути, а также золота и платины крупностью 3...5 мкм;

- экологическая чистота технологического процесса;

- высокая экономическая эффективность применения;

- возможность работы на оборотной воде;

- наличие сменных резиновых вкладышей обогатительной чаши значительно ускоряет процесс разгрузки концентрата без его потерь

Техническая характеристика
Крупность обрабатываемого материала, мм <2
Производительность: по твердому, кг/час, максимальная 200
оптимальная 75-100
Разжижение пульпы (соотношение твердого к жидкому, Т:Ж): для россыпей от 1:4 до 1:6
для руд от 1:8 до 1:12
Степень сокращения до 1000 раз
Объем концентрата, мл 40-80
Характеристика питающей сети, В/Гц 220/50
Установленная мощность, кВт 0,25
Габаритные размеры, ДхШхВ, мм 460х290х400
Масса, кг 28

Това е от рекламата на един руски центробежен концентратор. Ако така беше започнал от начало, или поне отговорил в този дух на запитванията, много от нападките нямаше да ги има. От темата ти за продажбата изтрих постовете не отнасящи се до апарата ти. Тези с конкретно питане за технически данни ще ги оставям.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Мар 26, 2013 9:43 am

По принцип съм привърженик на "приятната изненада" и си мисля че както и аз бих направил, ако съм истински заинтересован от нещо ще ида на място и лично ще го изпробвам за да се убедя в качествата му а не да го оценявам като някоя мацка от сайт за запознанства със снимки и описания, колко вкусно готвела и колко била добра.
От опита ми с машини и маркетинг, колкото и характеристики да се дават и визират, винаги крайното изделие е важно. Тук обаче става дума за хоби и навлизане в сантименталната и душевната страна на нещата а не на някакво производство и матеарилитет. Ако с една машинерия ще си правиш кефа и ще се развличаш характеристиките съвсем са други. На по-късен етап наистина ще са ми нужни данни, с които да сертифицирам сепаратора пред компетентните органи, което наистина замислям и съм провел първите разговори. И един такъв сертификат ще е наистина по-добра характеристика от колкото всякакви други технически и т.н. Надявам се че скоро и това ще стане, просто искам окончателно да завърша с измененията.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

ПредишнаСледваща

Назад към KOLEV & CO ltd.