Собствено Търсене

"ROTOPAN"- най-новия БЪЛГАРСКИ метод за промиване.

"ROTOPAN"- най-новия БЪЛГАРСКИ метод за промиване.

Мнениеот admin » Съб Окт 11, 2014 1:58 pm

От доста време ми се мотае една иновативна моя идея за пособие , което да замести убедително улея или поне малкия и средния. Тази идея ме споходи след като реализирах "БИГ ФУТ", но ми трябваше доста време да експериментирам , което ми е доста ограничено особено това от раздела "И аз съм човек". Но така или иначе вече има реален резултат, макар и в експериментален вид . Идеята ми е въртяща се от водата кръгла леко вдлъбната тава с концентрични канали/капани/ , чиято конфигурация е копие на "БИГ ФУТ" . Самия леген се върти от течението с помоща на ребра тип турбина в долната част. Легена е потопен във водата и течението постовнно промива фракцията. При завъртане на практика плавно се променя вида на канала и от активен той става пасивен а фракцията в него се разбърква и преминава към центъра а тази фракция която е в центъра се премества и плави към външните канали.Целия този безкраен цикъл е сеоцъществява от действието на течението на водатата. Този процес се повтаря постоянно докато остане само магнетита и златото. В понеделник ще постна и експериментален клип на който ясно се вижда колко ефективен и бърз е този метод. Естествено че има още подробности ,които трябва да се изчистят и експериментират като ситото и конфигурацията на страничните прегради за да може фракцията да се пресява и остатъка да пада встрани. Да се модифицира приемното и променливо регулиране на потока към турбината и над нея. Много още модификации но основното вече е сторено. y4y4y4
Прикачени файлове
rotopan4.JPG
rotopan3.JPG
rotopan2.JPG
rotopan1.JPG
rotopan.JPG
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: "ROTOPAN"- най-новия БЪЛГАРСКИ метод за промиване.

Мнениеот КАЯ » Съб Окт 11, 2014 3:52 pm

Ето нещо което не съм срещал, но не съм и прочел дори малка част от писаното за приборите и машинариите в златодобива. Надявам се да работи и мисля, че има хляб в идеята. С удоволствие бих изгледал клип на работата дори на прототипа.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот slitak » Съб Окт 11, 2014 6:12 pm

Що пък трябва да се въртят концентричните канали.Направи ги на Архимедова спирала и събирай в центъра тежката фракция като депонираш в корпуса на турбината/има такова решение с наклонена тава/ 777
Забравих да поискам разрешение за "почесване на езика" но понеже си в началото на идеята да комбинираш различни принципи в едно съоръжение ще
ти дам един от моите паразити : вкарай и принципа на Нелсон и ще се изненадаш от резултата 333
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот КАЯ » Съб Окт 11, 2014 6:57 pm

slitak написа:Направи ги на Архимедова спирала и събирай в центъра тежката фракция като депонираш в корпуса на турбината/има такова решение с наклонена тава/

Един приятел разработваше подобна идея в центробежен концентратор /като че ли го патентова/, но срещаше трудност с финансирането за прототипите. Знаете как беше /сигурно и сега е така/ със средствата на научните учреждения.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Нед Окт 12, 2014 8:32 am

slitak написа:Що пък трябва да се въртят концентричните канали.Направи ги на Архимедова спирала и събирай в центъра тежката фракция като депонираш в корпуса на турбината/има такова решение с наклонена тава/ 777
Забравих да поискам разрешение за "почесване на езика" но понеже си в началото на идеята да комбинираш различни принципи в едно съоръжение ще
ти дам един от моите паразити : вкарай и принципа на Нелсон и ще се изненадаш от резултата 333

Вече наистина не съм в началото на идеята си а точно в края. Като гледаш видеото ще се учудиш че фракцията наистина се мести постоянно към центъра и както обяснявам в презентацията че именно това беше идеята ми с това плавно преместване тя да се разбърква и сепарира. После ще се учудиш до каква степенна на чистота се сепарира.. Явно съм докоснал без да искам y4y4y4 някакава физична франтифлюшка y2y2y2 . Абе все едно въртиш кръгъл улей. Ще има няколко вида рифели, защото активния елемент ще е от полимер и ще се формова от шприцформа за да е евтин.После при работа много лесно ще се сменят "на място" за да се достигне по голяма ефектияност и мобилност. В плана ми е и модел с два въртящи се срещуположно легена и още много модификации. Ще има и нискобюджетен симпъл вариант, който скоро ще представя тук и съм сигурен че ще замени всички малки улеи особено тези със зловещи имена от типа на един мой стар "приятел" y2y2y2 .
P.S. Още в началото идеята ми беше именно принципа на Нелсъна, но много бързо разбрах че няма такава песен. Този път идеята си е наистина моя и непременно ще я патентовам защото е добро попадение.А и това трябва да стане преди да нацвъкам хиляда броя. 555 Иначе нямам нищо прoтив да си "почесшваш езика" ама нали знаеш че аз обичам да " не дочувам" y8y8y8 . Това последното май не е много добро качество ама те и другите нямат само добри. Така както се оглеждам напоследък лошите качества са "на мода" особено като гледам политиците как ни лъжат и ни гледат в очите а и ние им вярваме y6y6y6 .
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Silvar » Нед Окт 12, 2014 2:44 pm

Андрей,ти не можеш да се сървноваваш с Рапончо от Бургас,той трепе ягуари,крокодили и др.животни. :grin: Той е измислил всичко с промиването и другите дейности свързани със златото.Контактува с кораба-майка постоянно така че не се и опитвай да го гониш защото няма да го стигнеш. y2y2y2 y6y6y6
Silvar
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот slitak » Нед Окт 12, 2014 8:43 pm

Диска с ниския си център се явява "джоб" в улея така че и да не го въртиш той ще събира тежката фракция/топлата вода/.Ако искаш да улесниш бързата и концентрация сложи Архимедова спирала /знам че не "дочуваш" 666 ,твой проблем/ 333
Нелсон драгата е елементарна и е подходяща за промишлен добив или повече лопати 87:"Y
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Нед Окт 12, 2014 9:58 pm

slitak написа:Диска с ниския си център се явява "джоб" в улея така че и да не го въртиш той ще събира тежката фракция/топлата вода/.Ако искаш да улесниш бързата и концентрация сложи Архимедова спирала /знам че не "дочуваш" 666 ,твой проблем/ 333
Нелсон драгата е елементарна и е подходяща за промишлен добив или повече лопати 87:"Y

Така де!Събира тежката фракция ама ако не се върти не я разтоварва и не я разбърква и изобщо нищо не прави 67ъе^& . Още в самото начало идеята ми бе да го завъртя. И стигнах до тази идея след като напълних "Биг Фут" с фракция , потопих го в течащата част на потока и го завъртях. Ефекта беше учудващо голям.Тази конфигурация на каналите е първата. Скоро ще опитам с по-дълбоки и тесни, защото никак не вярвам че съм ги "улучил" от раз а и няма кой да попитам какви да бъдат y2y2y2 . Нали знаеш че любимия ми девиз е че " Няма наука за всичко" .
p.s. Архимедовата спирала се разминава с моята идея тя си е в сънищата на Репич. Моя нов проект ще е предназначен изключително за хоби а и искам да го поставя в раздела до улеите. y7y7y7
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пон Окт 13, 2014 10:06 am

Ето и клип от който ще добиете представа за идеята и на прима виста от прототипната реализация. http://www.youtube.com/watch?v=ar8v2pE9 ... e=youtu.be 333
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Silvar » Пон Окт 13, 2014 4:23 pm

admin написа:Ето и клип от който ще добиете представа за идеята и на прима виста от прототипната реализация. http://www.youtube.com/watch?v=ar8v2pE9 ... e=youtu.be 333

Браво,хареса ми как работи.Имам едно предложение към теб ,ако е възможно горния капак който го махаш да има поне още два с различен диаметър на дупките.Още веднъж поздравление за креативната идея. 222
Silvar
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Следваща

Назад към Иновативни методи за промиване.