Собствено Търсене

Сепаратор тип Нелсън.

Re: Сепаратор тип Нелсън.

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Авг 12, 2014 4:02 pm

DSC03134.JPG
Вече елементите за конуса са реалност. Няй важното че изчисленията по свиването на полимера са верни и събрани 12 бр. правят солиден и правилен конус. Предполагам че вече се досещате за идеята ми. Произведени са от удароустойчив ABS полимер, който освен че е износоустйчив се лепи здраво и якостните характеристики са високи. Предполагам че ще може всеки да се снабди от тях и да майстори центробежни сепаратори. Най-простия е наклонения вид в който пресярт материал се сипва в централно разположена тръба и вселдствие на високото гравитачно поле тежката вракция остава в капаните. Ще изработя няколко вида от тях и всеки ще добие ясна представа за какво иде реч.
P.S. Slitak! Помислил съм и за елементарен начин на "разбъркване" както е при JIG сепараторите и не е никаква тайна. Представи си едно конусовидно сито на около 5 мм от конуса. Във всеки канал пуснати 2-3 лагерни съчми 6мм, така че да не могат да изпадат през ситото. При завъртането сачмите ще разбъркват и няма да позволяват на сепарирания слой да се сбива. Все пак това е само идея. Имам и друга по-щура. y2y2y2 Ако освен че се върти по оста си , самата ос да се накланя леко и така да се променя линията на гравитачното поле, което ще разбърква и сепарири още по-чисто .Хитро , а? y4y4y4
Прикачени файлове
DSC03135.JPG
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот slitak » Вто Авг 12, 2014 9:18 pm

Преди да започна с кусурите /и да си навлеча гнева на Чакала /, спомни си колко пъти исках да разгледаш "обратния" ъгъл на Гарет и да го направиш на големия леген /знам че матрицата ще е по скъпа/или поне на винтовата линия на Хеликса ,потроши толкова тръби ама "узря".
Полимера ти позволява да извадиш детайла от матрицата дори да е с обратен ъгъл.
Сега правиш същата грешка с този сегмент. 333 Аз съм заинтересован от това решение защото ще ми помогне при изграждането на барабана. Чакам корекции и ще вкарам сегментите в една центрофуга при която двигателя е окачен на три ремъка и докато балансира товара извършва мечтаните от теб колебливи движения 777
/готово решение за любителски количества шлих/
Относно идеята за съчмите / парада на планетите 666 / не я опитвай моля ти се ,експериментаторите в бранша са малко .Мъка ми е като застанат на една линия 444
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Авг 13, 2014 2:13 pm

Няма грешка и не е имало.Точно това бе и причината да заобля острите върхове на праговете на Биг Фут за да може по-лесно да се разтоварва. Мислиш ли че всички тези преди мен не са опитвали обратни наклони. Явно за да се разтоварва по-лесно градуса е дори обратен от това, което искаш да направя. Виж клипа https://www.youtube.com/watch?v=Z5fkH5inV8k ясно се вижда. дори и в скиците на множеството други разновидности пак ъгъла е наклонен напред по посока на разтоварване. Има ги доста из нета и всички са такива. Аз все пак съм се застраховал и изходящия ъгъл ми е прав преди да го променям. y8y8y8 Това с наклона на оста имам конкретна идея как да се случи.Но по-нататък.
p.s. Относно парада на планетите, тези сачми спрямо теглото на конуса ще са малки и дори да се наредят от едната страна, което е все едно да улучиш y4y4y4 джакпота няма да разбалансират кой знае колко центруфугата.
Прикачени файлове
нелсон.JPG
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот slitak » Сря Авг 13, 2014 9:08 pm

Правия ъгъл с който си се застраховал го "изяждаш " с ъгъла на конуса/барабана така че пак ще разтоварваш тежката фракция заедно с леката поради заоблени ръбове и подвеждащ наклон.
Това което виждаш на клипа се отнася за "кипящ слой" и обратния ъгъл в случая е противопоказен.Гарет не е фирма която пуска на пазара непроверени неща.
Решението с самоцентрираща се ос работи добре но изисква усет при подаването на материала.
Все пак направи пробите и ще стигнеш до истината.Не забравяй че в рекламни клипове и схематични чертежи винаги има нещо "случайно недообяснено". 666
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Чет Авг 14, 2014 10:48 am

Полезно е когато експериментираш нещо или реализираш нови идеи да имаш насреща мислещи и знаещи хора. Не случайно демокрацията е родила опозицията. Я си представи че само един е винаги правия, знаещия ,можещия Шаман и всички да му вярват и да не обелват и дума която да е противоречива. Като при Репата например y2y2y2 . Все пак тук с този сепаратор отиваме на много по-високо техническо ниво различно от това на един улей Раптор от 4-то или 5-то поколение. Самата ми идея /имайки като фактор евтината чаша/ е да разделя на три сепарирането. 1-во грубо и 2-ро грубо и после финално, при което наистина мисля да реализирам кипенето със съчми пуснати заедно с финната фракция. Трите чаши ще са с различни по големина и форма рифели. Така че повече експеримента ще е с финната фракция, която всъщност е проблемната и най-интересната като невъзможна за сепариране от другите методи. От дисбаланс не се притеснявам, защото съчмите ще са много на брой и няма как да се подредят като планетите в една редица. А и никакъв дисбаланс не се получава в една автоматична пералня и то при 1000rpm, когато гащите се разместят y2y2y2 .Мисля да експериментирам за финното с 1500-2000 rpm. Какво ще кажеш? Жалко че в музикалното училище не сме учили центробежни сили и т.н. Интересно ми е колко тежка ще е една микронна златинка при 1000 и при 2000 rpm ако се върти на 300мм диаметър? Ха сега имат думата училите. y7y7y7
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Чет Авг 14, 2014 1:49 pm

Ето една разработка на центрофугален сепаратор на Falcon, която е без разбиване на материала и се справя чудесно . Малка е но голяма риба-голяма кука! 666
https://www.youtube.com/watch?v=OhMW8zZBNEo
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот slitak » Чет Авг 14, 2014 8:14 pm

Усещам че вкарваш намеци в всеки пост за Репата и искам да кажа моето мнение по въпроса:
Той има голям опит в търсенето и обработката на разсипи който е придобил сам чрез четене,опитване на реката и самообразоване по проблемите в занаята.
Единствен той се втурна да обяснява на "мързеливите ентусиасти" какво и как се прави и те го приеха като безплатен консултант затова му дължат уважение.След няколко излета всички стават "знаещи и можещи" и ги мързи да споделят с "баламите" а Репата продължава образователната си мисия за което го уважавам.

По темата
-Задачата с центробежните сили се решава в осми клас в учебника по физика раздел Механика.
В партитурите пише че центробежната сила зависи от масата на тялото и неговото ускорение и т. н.
-свали капака на пералнята и виж какво става с амортисьорите при разместени гащи, затова си трябва еластично окачване и подаването на материала да играе ролята на гащите
-моята центрофуга е с близо 3000 об/мин. и след като "намести" материала
заспива при равномерно подаване на вода.
Големи обороти и разумен диаметър +подходяща за отлагане повърхност равно на добри резултати y7y7y7
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Пет Авг 15, 2014 7:09 am

Според коментара ти явно не си разбрал за моите "намеци които вкарвам във всеки пост" по адрес на Репата. Те са моето "уважение и признание" за негативното отношение от негова страна към "моето дело".А и моите знания и опит не съм придобил с четене, труд и практика за което никой не ми дължи уважение защото просто както съм се излежавал на кревата някой ме е посочил и ми е дал всичко наготово.Но това е друга тема на дебат и няма нищо общо със сепаратора, докато Репата не извади за пореден път лайномета си и го насочи насам. y2y2y2
По темата...Както и преди съм казвал че.."Наука няма за всичко" и често в тези иновативни методи резултата се получава на базата проба-грешка. Ако някой знаеше например /като Репата/ y2y2y2 къде, как, с какво, щеше да е поне богат а не сиромах като него. Ако някой на базата на знания, съвети и ли на това което е учил от 8-ми до 24-ти клас е успял, то това се е дължало на личните му качества а не на някаква "рамка" гарантираща успеха. Като в оная песен ..."Не се получи защото учих". Същото според мен се случва с центрофугалния сепартор и не само с него , при който може още много да се желае , разработи и реализира. y8y8y8 Хубавото е че всички тези напъни имат една цел, която е важна и резултата не може да се манипулира и обезличава а това е повече злато в паницата ??123 .
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Пет Авг 15, 2014 8:31 am

Най-трудната част за реализация ,чашата вече е готова. Светлия горен отвор е 280мм ,долния 130 а височината е 320. При проиграването на виртуален симулатор такава чаша почва да работи от 250 оборота нагоре. Не ми се мисли ако я засиля на 1000, естествено че няма да съм край нея y2y2y2 . Сега следва пакета , който ще я държи за основната ос. y4y4y4
Прикачени файлове
чаша 1.jpg
чаша.jpg
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот slitak » Пет Авг 15, 2014 1:46 pm

Проба грешка е метод за този който може да си го позволи дълго време и накрая да открие топлата вода.Затова за да се скъси периода "проба грешка"се учи до 24 клас дори и в музикалното училище.
ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ И ПО МАЛКО ПОЧЕСВАНИЯ ПО ВРАТА A НАЙ ВЕЧЕ ЕДНО ГОЛЯМО YESSS y7y7y7
Аватар
slitak
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни методи за промиване.