Собствено Търсене

РАЗХОДКА ИЗ ИЗТОЧНИ РОДОПИ

РАЗХОДКА ИЗ ИЗТОЧНИ РОДОПИ

Мнениеот Vladi7600 » Чет Фев 26, 2015 10:53 am

Здравейте на всички,

Нов съм в този форум,но прочетох доста интересни неща! Не съм подозирал,че толкова хора са запалени да ходят сами да търсят минерали.Като се има предвид,че Родопите са много красива планина ,съчетанието разходка в природата и търсене на камъни звучи страхотно!
За жалост аз съм от Казанлък и рядко имам възможност да обикалям по онзи край. Преди година позната ми каза,че е намерила хубави ахати около Момчилград и аз макар и скептично настроен си организирах двудневна разходка. Явно късмета на начинаещият е бил с мен,защото съвсем случайно намерих една полянка до пътя,където копаеха (явно за подобряване на инфраструктурата около шосето) и там намерих доста ахати. Някой бяха счупени на половина и кварца в тях се виждаше много добре,други бяха като малки геодки,но като цяло бяха съвсем еднакви,аз се надявах да открия по-интересни ахати,като мъхести или орфееви,които бях гледал само на снимки до тогава! Но и това си беше доста добра находка,като за начинаещ търсач. След това реших да сляза до реката,която беше под тази полянка и бях сигурен,че щом там в нищото намерих толкова ахати и кварц ,долу в реката ще е още по-богато на находки. След като слязох обаче долу покрай речното корито не открих абсолютно нищо!! Нито парче кварц,нито яспис ,нито каквото и да било!
След това се отправих към Перперикон,където същата тази позната ми беше казала,че съвсем случайно си е намерила в рекичката доста хубави парченца аметист. Когато отидох там първо беше трудно да реша,кое точно е рекичката и след като намерих нещо като поточе тръгнах по него и стигнах до края му,мисля че се вливаше в нещо като микроязовирче! Там не намерих абсолютно нищо! Интересното е ,че като вървях нагоре към Перперикон по новият асфалт видях покрай пътя камъчета като чакъл,които имаха много наситен зелен цвят ,все едно някакво покритие като заченки на образуване на малахит. Събрах си няколко такива,но сега незнам къде съм ги сложил,за да ги снимам!
След това тръгнах към Златоград ,искаше ми се да разгледам и там района.Там случайно намерих доста голямо парче клеофан(ще го снимам и ще кача снимки) ,също така района беше богат на пирит,но галенит неможах да намеря,явно е дълбоко в мините!
Дано е било интересно за някого това мое първо търсене на минерали и се надявам да не съм Ви утегчил много :)

Идеята ми е ,ако има и други желаещи с информация да направим и други такива разходки,пък ако намерим нещо добре...ако не поне разходката из Родопите винаги си заслужава!
Vladi7600
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: РАЗХОДКА ИЗ ИЗТОЧНИ РОДОПИ

Мнениеот goturbas » Чет Фев 26, 2015 12:31 pm

браво
това се казва описание... :grin:
скоро не е имало подобно.
има отявлени каменари във форума,
те ще си кажат тежката дума,
ако преценят...
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: РАЗХОДКА ИЗ ИЗТОЧНИ РОДОПИ

Мнениеот shrek » Пон Мар 02, 2015 9:17 am

Колега, покажи малко снимки от разходката си!
Не си ТИ, когато си прост.
Аватар
shrek
МОДЕРАТОР
МОДЕРАТОР

РАЗХОДКА ИЗ Юго-Западно Трънско

Мнениеот goturbas » Чет Мар 05, 2015 4:28 pm

http://goturbas.snimka.bg/hobby/izostav ... sko.856380

качих 8-те от моя тел, дано дадат представа за мястото.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Назад към Скъпоценни и полускъпоценни камъни.